Reklama

Znajdziesz nad polskim morzem. Biżuteria chroni przed urokami i złymi ludźmi

Magiczne właściwości bursztynu znano już przed laty. Biżuterię wykonaną z tego kamienia z chęcią nosiły nasze babcie, wierząc, że przyciąga ona szczęście i chroni przed urokami. Kto powinien nosić bursztyn? Kamień od lat traktowany jako talizman posiada właściwości lecznicze, a także zapewnia długowieczność i oczyszczająco wpływa na organizm. Co jeszcze warto wiedzieć o naszym bałtyckim hicie eksportowym?

Przed czym chroni bursztyn? Niektórzy uważają go za amulet

Bursztyn - kamień, który nierozerwalnie kojarzy się z Bałtykiem, jest kopalną żywicą drzew iglastych. Mając trochę szczęścia, podczas spaceru wzdłuż bałtyckiej plaży, można znaleźć go na piasku. Nieodzownym elementem nadbałtyckiego krajobrazu są również miejsca, w których bez problemu kupimy wyroby z bursztynu. Mimo iż pierwszym skojarzeniem z tym minerałem jest biżuteria, producenci oferują również nalewki czy maści. Kto powinien nosić bursztyn?

Bursztyny znane są od wieków, a same mają miliony lat. Nazywa się je kamieniami na zdrowie i sukces. Już starożytni uważali bowiem, że bursztyn chroni przed urokami i klątwami, a także złymi ludźmi. Kamień jest symbolem optymizmu i początku, sprzyja powodzeniu podejmowanych działań i pomaga w osiągnięciu sukcesu. Niektórzy są przekonani, że noszenie bursztynu ma szczególną moc, przez co stosują go jako amulet.

Reklama

Czy warto nosić bransoletkę z bursztynu? Oto jak wpłynie na nasze życie

Na Wschodzie bursztynu używa się do pogłębienia medytacji, zaś starożytni magowie radzili nosić go bezpośrednio przy skórze, przez co miał pomóc zachować długie życie, zdrowie i urodę. Trzymany pod łóżkiem ma zapobiegać bezsenności i koszmarom, zaś medycyna niekonwencjonalna poleca go osobom chorym na tarczycę, górne drogi oddechowe czy bóle kręgosłupa. Astrologowie natomiast radzą, aby nosiły go osoby spod znaku Bliźniąt, Lwa i Panny.

Tymczasem bursztyn powinien nosić każdy, kto czuje potrzebę wsparcia, ochrony i szczęścia. Aby działał jak amulet i rzeczywiście dobroczynnie oddziaływał na nasze zdrowie powinien bezpośrednio dotykać skóry.

Zobacz również: Co mówi o tobie miesiąc urodzenia? To w nim ukryta jest magia

Ile kosztuje biżuteria z bursztynem? Ceny mogą zaskoczyć

Ceny biżuterii z bursztynem wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ich wartość uzależniona jest zarówno od wielkości kamienia, jak i jego koloru oraz metalu, z którym jest łączony.

Czy noszenie naszyjnika z bursztynu jest zdrowe?

Współczesna medycyna naturalna przedstawia szereg dowodów, wskazujących na dobroczynne działanie bursztynu na nasz organizm. Kamień ma przede wszystkim pomagać w problemach z przemianą materii, a także wspomagać leczenie astmy, tarczycy czy reumatyzmu.

Zobacz również: Magiczne zioła naszych babć. Werbena pomaga ludziom od setek lat

Klasztorni mnisi zalecali również spożywanie bursztynu w formie nalewki w trakcie bólu brzucha oraz chorobach pęcherza, zaś lekarze arabscy zachęcali, aby stosować ją przy biegunce. Na jakie choroby pomaga nalewka z bursztynu? Zalany alkoholem bursztyn posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Stosuje się go w przypadku:

  • stanów zapalnych,
  • kataru,
  • chorób gardła,
  • przeziębienia i gorączki,
  • zmęczenia,
  • aby wspomóc regenerację układy nerwowego,
  • aby poprawić perystaltykę jelit.

Współcześnie kwas bursztynowy wykorzystuje się również do produkcji maści i kremów na dolegliwości reumatyczne, astmatyczne, owrzodzenia oraz podrażnienia skóry.

Zobacz również: Numerologia na lipiec. Co przyniesie nam lato? Powodzenie, ale również wiele łez

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bursztyn
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama