Reklama

Reklama

Katarzyna Bosacka bije na alarm. Wypatrzyli to w co drugim produkcie

Katarzyna Bosacka od lat pomaga Polakom w świadomym robieniu zakupów i wybieraniu produktów najlepszej jakości. Tym razem dziennikarka znów ostrzegła internautów. Poinformowała, że prawie połowa mięsa sprzedawanego luzem w polskich sklepach została zakwestionowana przez Inspekcję Handlową. Oto jakie nieprawidłowości wykryto.

Katarzyna Bosacka ostrzega internautów

Katarzyna Bosacka zasłynęła za sprawą programów telewizyjnych poświęconych zdrowemu odżywianiu. Dziennikarka stawia na przemyślane oraz rozsądne wybory i zachęca do tego Polaków. 

Dziennikarka jest aktywna w mediach społecznościowych i na swoim instagramowym profilu chętnie publikuje posty dotyczące składu oraz cen produktów. Tym razem Katarzyna Bosacka poinformowała internautów o nieprawidłowościach związanych z mięsem sprzedawanym w polskich sklepach. 

Katarzyna Bosacka o mięsie sprzedawanym w polskich sklepach

Katarzyna Bosacka, powołując się na portal gov.pl, przekazała internautom, że Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych skontrolowała jakość handlową mięsa wieprzowego i drobiowego wprowadzonego do obrotu luzem w 16 sklepach. 

Reklama

Dziennikarka podkreśliła, że prawie połowa mięsa została zakwestionowana z powodu złego oznakowania. Jak można przeczytać w poście, zweryfikowano je w przypadku 179 partii mięsa, a w 82 kontrola wykazała nieprawidłowości. 

Katarzyna Bosacka podała, że do najczęstszych błędów należy przede wszystkim brak wskazania państwa lub miejsca pochodzenia wraz z grafiką przedstawiającą flagę państwa pochodzenia oraz niewłaściwa deklaracja pochodzenia. 

Ponadto wśród nieprawidłowości pojawiło się umieszczenie informacji "produkt polski" dla mięsa pochodzącego z Belgii, informowanie o "własnym rozbiorze" w przypadku, gdy mięso kupiono od dostawców w gotowych elementach, a także brak wskazania gatunku mięsa oraz brak informacji o klasie jakości handlowej mięsa drobiowego.

***

Zobacz także:

Koniec z paragonami grozy? Katarzyna Bosacka sprawdza ceny truskawek, czereśni i bobu

Bosacka z przepisem na obiad za 4,50 zł! Czy da się taniej?

Polacy jedzą je na potęgę. Porównanie Bosackiej daje do myślenia

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Bosacka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy