Katarzyna Bosacka bije na alarm. Wypatrzyli to w co drugim produkcie

Katarzyna Bosacka od lat pomaga Polakom w świadomym robieniu zakupów i wybieraniu produktów najlepszej jakości. Tym razem dziennikarka znów ostrzegła internautów. Poinformowała, że prawie połowa mięsa sprzedawanego luzem w polskich sklepach została zakwestionowana przez Inspekcję Handlową. Oto jakie nieprawidłowości wykryto.

Katarzyna Bosacka poinformowała internautów o nieprawidłowościach związanych z mięsem sprzedawanym w polskich sklepach
Katarzyna Bosacka poinformowała internautów o nieprawidłowościach związanych z mięsem sprzedawanym w polskich sklepachMateusz Grochocki/Dzien Dobry TVN/East NewsEast News

Katarzyna Bosacka ostrzega internautów

Katarzyna Bosacka zasłynęła za sprawą programów telewizyjnych poświęconych zdrowemu odżywianiu. Dziennikarka stawia na przemyślane oraz rozsądne wybory i zachęca do tego Polaków.

Dziennikarka jest aktywna w mediach społecznościowych i na swoim instagramowym profilu chętnie publikuje posty dotyczące składu oraz cen produktów. Tym razem Katarzyna Bosacka poinformowała internautów o nieprawidłowościach związanych z mięsem sprzedawanym w polskich sklepach.

Katarzyna Bosacka o mięsie sprzedawanym w polskich sklepach

Katarzyna Bosacka, powołując się na portal gov.pl, przekazała internautom, że Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych skontrolowała jakość handlową mięsa wieprzowego i drobiowego wprowadzonego do obrotu luzem w 16 sklepach.

Dziennikarka podkreśliła, że prawie połowa mięsa została zakwestionowana z powodu złego oznakowania. Jak można przeczytać w poście, zweryfikowano je w przypadku 179 partii mięsa, a w 82 kontrola wykazała nieprawidłowości.

Złe oznakowanie w przypadku prawie połowy zweryfikowanych produktów to naprawdę dużo
Katarzyna Bosacka

Katarzyna Bosacka podała, że do najczęstszych błędów należy przede wszystkim brak wskazania państwa lub miejsca pochodzenia wraz z grafiką przedstawiającą flagę państwa pochodzenia oraz niewłaściwa deklaracja pochodzenia.

Ponadto wśród nieprawidłowości pojawiło się umieszczenie informacji "produkt polski" dla mięsa pochodzącego z Belgii, informowanie o "własnym rozbiorze" w przypadku, gdy mięso kupiono od dostawców w gotowych elementach, a także brak wskazania gatunku mięsa oraz brak informacji o klasie jakości handlowej mięsa drobiowego.

***

Zobacz także:

"Na zdrowie": Cukinia ma mało kalorii i jest bogata w składniki odżywczeInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas