Powody, dla których powinno się pić sok pomidorowy

Świeżo wyciśnięty sok z pomidorów jest nie tylko smaczny, ale także niezwykle odżywczy. Chociaż wszyscy wiedzą, że jest zdrowy, poznanie jego działania może naprawdę zaskoczyć. Codzienne picie tego soku może wpłynąć korzystnie nie tylko na nasze zdrowie, ale także samopoczucie. <b> 1.Zawiera duże ilości witamin </b> Świeży sok z pomidorów jest doskonałym źródłem witamin A i C. Codzienne picie soku pozwoli nam uniknąć chorób wzroku, wzmocni zęby i kości, a także zwiększy odporność na choroby.

article cover
&copy;123RF/PICSEL

2.Obniża poziom cholesterolu

&copy;123RF/PICSEL

Sok z pomidorów zawiera duże ilości błonnika pokarmowego, który zwiększa poziom "dobrego” cholesterolu. Z kolei zawartość niacyny pozwala na obniżenie poziomu "złego" cholesterolu w organizmie.

3. Oczyszcza z toksyn

Nasz organizm staje się z czasem magazynem dla toksyn i sztucznych dodatków, jakie znaleźć można w wysoko przetworzonych produktach spożywczych. Sok z pomidorów zawiera siarkę, która wspomaga wątrobę i nerki w oczyszczaniu organizmu. Uważa się, że pomidory to najlepsze oczyszczające warzywa.

4. Stymuluje regularne ruchy jelit

Obecnie miliony ludzi na świecie cierpią na zaparcia. W przypadku takich problemów sok pomidorowy może przynieść szybkie efekty, ponieważ ułatwia funkcjonowanie przewodu pokarmowego.

5.Pomaga w zrzucaniu zbędnych kilogramów

&copy;123RF/PICSEL

Regularne picie soku pomidorowego nawadnia organizm i pozwala dłużej zachować uczucie sytości. Ponadto taki sok dostarcza dużą ilość składników odżywczych, a jednocześnie jest mało kaloryczny. To wszystko sprawia, że jest to idealny dodatek do diety osób, które pragną zgubić zbędne kilogramy.

6.Chroni przed chorobami serca

Pomidory zawierają duże ilości witaminy B6, dlatego stanowią świetny element profilaktyki chorób serca. Witamina B6 zmniejsza poziom homocysteiny, aminokwasu odpowiedzialnego za uszkodzenia tętnic i wywoływanie chorób serca.

7. Wyrównuje koloryt skóry

Sok pomidorowy można aplikować bezpośrednio na skórę. Rozjaśnia ją, łagodzi wykwity trądzikowe, zmniejsza ilość produkowanego serum, usuwa przebarwienia i zmniejsza pory.

8. Niszczy wolne rodniki

&copy;123RF/PICSEL

Regularne picie soku pomidorowego pozwala uniknąć powstawania w naszym ciele wolnych rodników. To niezwykle szkodliwe cząsteczki, które mogą prowadzić nawet do powstania nowotworu.

9. Przeciwdziała nowotworom

Pomidory są doskonałym źródłem likopenu, który pomaga uniknąć ryzyka powstania niektórych nowotworów, takich jak nowotwór płuc, piersi, prostaty, jelita czy trzustki.

Sok pomidorowy to niedrogi, a jednocześnie skuteczny sposób na uniknięcie wielu problemów zdrowotnych. Dlatego warto włączyć go do swojej codziennej diety.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas