Ukryta funkcja obieraczki. Nie każdy wie, jak z niej korzystać

Kuchenne akcesoria mogą zaoszczędzić nam sporo czasu podczas kulinarnych przygotowań. Jednym z nich jest obieraczka, która - jak się okazuje - może zaskoczyć nas pewną ukrytą funkcją. Dzięki jej odkryciu obieranie może być jeszcze prostsze, a zakres obieranych przez nas owoców może się znacznie zwiększyć.

Obieraczka do ziemniaków ma więcej zastosowań, niż myślisz
Obieraczka do ziemniaków ma więcej zastosowań, niż myślisz123RF/PICSEL

Ukryta funkcja obieraczki. Ta czynność stanie się dziecinnie prosta

Jeśli nasza obieraczka przypomina w kształcie literę "Y", to oznacza, że posiada dodatkowa funkcję, która może pomóc w codziennych czynnościach. Chodzi o dodatkowe ostrze, czyli tzw. szpikulec, który jest jednocześnie ostrym zakończeniem obieraczki. Dzięki niemu możemy z łatwością obierać cytrusy o grubszej skórce, np. pomarańcze, mandarynki czy grejpfruty. Szpikulec również ma za zadanie ułatwiać wydłubywanie czarnych oczek podczas obierania ziemniaków bez użycia dodatkowych sztućców.

Wiele obieraczek ma również dwustronne ostrza, które nie zawsze są przez nas doceniane i wykorzystywane. Pozwalają one energicznie i bez wysiłku obrać owoce czy warzywa. Wystarczy poruszać obieraczką w górę i dół, jednocześnie nie obrywając jej od skórki przy każdym ruchu. Efekt takiego obierania jest znacznie szybszy, a pewna TikTokerka pokusiła się nawet o nagranie swojego kuchehnnego odkrycia

***

Talenty Jutra- Gala FinałowaINTERIA.TV
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas