Reklama

Reklama

Ukryta funkcja obieraczki. Nie każdy wie, jak z niej korzystać

Kuchenne akcesoria mogą zaoszczędzić nam sporo czasu podczas kulinarnych przygotowań. Jednym z nich jest obieraczka, która - jak się okazuje - może zaskoczyć nas pewną ukrytą funkcją. Dzięki jej odkryciu obieranie może być jeszcze prostsze, a zakres obieranych przez nas owoców może się znacznie zwiększyć.

W naszej kuchni znajduje się całe spektrum kuchennych akcesoriów, których potencjału nie wykorzystujemy w pełni. Najlepszym przykładem jest obieraczka, którą większość z nas używa w nie do końca prawidłowy sposób. Pewna TikTokerka podzieliła się swoim odkryciem, które czyni obieranie owoców i warzyw jeszcze mniej czasochłonnym i znacznie łatwiejszym.

Czytaj także: 10 sposobów na wykorzystanie torebek po herbacie

Ukryta funkcja obieraczki. Ta czynność stanie się dziecinnie prosta

Jeśli nasza obieraczka przypomina w kształcie literę "Y", to oznacza, że posiada dodatkowa funkcję, która może pomóc w codziennych czynnościach. Chodzi o dodatkowe ostrze, czyli tzw. szpikulec, który jest jednocześnie ostrym zakończeniem obieraczki. Dzięki niemu możemy z łatwością obierać cytrusy o grubszej skórce, np. pomarańcze, mandarynki czy grejpfruty. Szpikulec również ma za zadanie ułatwiać wydłubywanie czarnych oczek podczas obierania ziemniaków bez użycia dodatkowych sztućców.

Reklama

Wiele obieraczek ma również dwustronne ostrza, które nie zawsze są przez nas doceniane i wykorzystywane. Pozwalają one energicznie i bez wysiłku obrać owoce czy warzywa. Wystarczy poruszać obieraczką w górę i dół, jednocześnie nie obrywając jej od skórki przy każdym ruchu. Efekt takiego obierania jest znacznie szybszy, a pewna TikTokerka pokusiła się nawet o nagranie swojego kuchehnnego odkrycia

***

Zobacz również: Jak wyczyścić kanapę domowym sposobem? Brzydki zapach i wilgoć znikną natychmiast

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: obieraczka do warzyw

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy