10 sposobów na wykorzystanie torebek po herbacie
Nie każdy, kto uwielbia spędzać jesienne wieczory z kubkiem gorącej herbaty wie, jakie nietuzinkowe zastosowanie mogą mieć torebki po tym naparze. Mówimy tu nie tylko o walorach smakowych, lecz także zdrowotnych i pielęgnacyjnych. Poznajcie 10 sposobów na wykorzystanie torebek po herbacie.
Okład pod oczy
Jednym z najpopularniejszych, urodowych zastosowań torebki po herbacie są okłady pod oczy. Zmniejszają one opuchliznę i redukują oznaki zmęczenia dzięki zawartości garbników. Należy zaparzyć dwie torebki z herbatą w gorącej wodzie na pięć minut. Następnie wyjąć i nie wyciskając odczekać ok. 10 minut do ostygnięcia. Takie chłodne torebki z herbatą położyć na zamknięte powieki i w pełnym relaksie trzymać przez 15 minut.
Ból zęba
Bolące zęby potrafią utrudniać codzienne funkcjonowanie. Jeśli chcemy uniknąć zażywania środków przeciwbólowych, z pomocą przychodzi torebka herbaty miętowej. Wystarczy zaparzyć ją w gorącej wodzie i odczekać, aż wystygnie. Lekko ciepłą należy przyłożyć do bolącego zęba.
Tamowanie krwawienia
W przypadku mniejszych zranień, w celu zatamowania krwawienia często zaleca się okład zimnej torebki po zaparzonej herbacie. Należy taką torebeczkę przyłożyć do rany i odczekać aż do ustania krwawienia.
Zamiast toniku do twarzy
Jeśli jesteś fanką naturalnych kosmetyków, torebka po herbacie będzie doskonałym produktem beauty. Zawarte w herbacie przeciwutleniacze przysłużą się naprawie i ochronie naskórka. W przypadku szybko przetłuszczającej się cery herbata zredukuje również nadprodukcję sebum. Wystarczy rano i wieczorem po dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy przetrzeć ją chłodną torebką po herbacie.
Remedium na oparzenia słoneczne
Jeśli skóra była wystawiona na długotrwałe działanie promieni słonecznych, w wyniku czego doszło do poparzeń skóry, idealnym sposobem na złagodzenie bólu i podrażnień jest kąpiel w letniej wodzie z torebkami herbaty. Wystarczy wrzucić kilka torebek po herbacie do wanny, a kąpiel złagodzi dolegliwości.
Walka z nieświeżym oddechem
Jeśli nie masz na podorędziu miętówek, a cierpisz na nieświeży oddech, z pomocą przychodzi herbata miętowa. Wystarczy zużytą torebkę po takim naparze pożuć przez około minutę i problem z nieprzyjemnych zapachem z ust zostanie rozwiązany w kilka chwil.
Sposób na siniaki
Właściwości herbaty przyspieszają gojenie się ran. W przypadku, gdy chcemy szybciej pozbyć się siniaków, wystarczy zrobić kilkuminutowy okład z wilgotnych torebek po herbacie.
Złamany paznokieć
Okazuje się, że torebka po herbacie może być świetnym patentem również na złamane paznokcie. Jeśli chcesz uratować wygląd złamanego paznokcia, pomaluj go bezbarwnym lakierem, a z torebki po herbacie wytnij niewielki skrawek, by zakrył uszkodzenie. Przyklej go schnącym lakierem w miejscu uszkodzenie, a następnie pomaluj kolejną warstwą przezroczystego lakieru. Na sam koniec pokryj paznokieć warstwą kolorowego lakieru do paznokci.
Zapobieganie rdzy
Jeśli chcesz uchronić żeliwne naczynia przed rdzą, jest na to sprawdzony sposób. Potrzyj całą powierzchnię naczynia wilgotną torebką po herbacie. Pokryje się ono niewidoczną powłoką, która będzie zapobiegała utlenianiu się metalu i powierzchni naczynia.
Na piękne włosy
Brunetkom zaleca się mycie włosów w herbacie czarnej, natomiast blondynkom w herbacie rumiankowej, która nieco rozjaśni naturalny kolor. Wystarczy po umyciu włosów i nałożeniu na nich odżywki zrobić płukankę w ostygniętym, herbacianym naparze. Wzmacnia on kolor włosów, a także nadaje lśniący, jedwabisty połysk.
Przeczytaj też:
Ciężkie buty w stylizacji? To hit tej jesieni!
Postaw na klasykę i wybierz ramoneskę. Z czym ją nosić?
Danuta Wałęsa nie przyszła na urodziny męża! Co się stało?
* * *
Zobacz więcej: