Wiadomo, dlaczego sól himalajska jest jedną z najzdrowszych

Różowa sól himalajska jest jedną z najczystszych soli znanych ludzkości. Jej złoża znajdują się - jak sama nazwa wskazuje - w Himalajach. Niektórzy nazywają ją "różowym złotem". Sól ta była chwalona od dawien dawna, a ludzie od zawsze stosują ją w swojej diecie.

article cover
©123RF/PICSEL

Sól bogata w pierwiastki śladowe

Sól himalajska dostarcza wielu pierwiastków
Sól himalajska dostarcza wielu pierwiastków123RF/PICSEL

Różowa sól himalajska jest bogata w 84 elementy, które naturalnie występują w organizmie człowieka, co oznacza, że spożywanie tego rodzaju soli pomaga uzupełnić wszystkie minerały, których potrzebuje organizm. Różowa sól himalajska zawiera wapń, żelazo, potas i magnez. Niska zawartość sodu czyni ją doskonałym substytutem soli kuchennej. Minerały są włączone w małe cząsteczki o wymiarach koloidalnych, przez co organizm może szybko je wchłonąć i poddać procesowi metabolizacji.

Różowa sól sprawia, że jedzenie jest smaczne

©123RF/PICSEL

Przygotuj jedzenie, używając różowej soli himalajskiej, a jej smak Cię zadziwi. Potrawa nigdy nie będzie niedosolona, ani przesolona.

Różowa sól działa przeciwbakteryjnie

Sól himalajska jest najbezpieczniejszym składnikiem, jaki wkładasz do garnka. Wykazuje ona działanie przeciwbakteryjne, a jej głównym celem jest zniszczenie drobnoustrojów, a także konserwowanie żywności.

Jest odporna na temperaturę

©123RF/PICSEL

Sól himalajska może spokojnie przetrwać wysoką temperaturę i nie utracić swojej wartości. Można również schłodzić ją w lodówce i używać do potraw czy wędlin. Możesz również użyć jej do grilla lub gotowania na kuchni gazowej. Specjaliści potwierdzili, że sól himalajska świetnie radzi sobie z temperaturami od zera do dziewięciuset stopni Celsjusza. Ale należy pamiętać, że nagłe zmiany temperatury mogą powodować uszkodzenia.

Gotuj ze swoją solą himalajską

©123RF/PICSEL

Umieszczenie bryły soli na grillu czy też kuchence gazowej jest najlepszym sposobem, aby jej używać. Nigdy nie powinno się jej umieszczać w piecu. Jeśli zdecydujesz się umieścić ją na kuchence gazowej, zmniejsz temperaturę, a następnie stopniowo ją zwiększaj, aż osiągnie 149 stopni, po upływie około pół godziny. Ogrzewaj bryłę na 40 minut przed każdym użyciem oraz pozwól jej całkowicie ostygnąć, zanim ją oczyścisz.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas