Reklama

Reklama

Czerń - zawsze w dobrym guście

Czerń to odzwierciedlenie prostoty, klasyki i elegancji. Nic dziwnego, że 55 proc. Polaków uznaje czerń za swój ulubiony kolor. Jest ona również kolorem najmodniejszym.

- Powiedziałam, że czerń ma to wszystko. Biel też. Ich piękno jest absolutne. To jest idealna harmonia - stwierdziła kiedyś Coco Chanel.

Matka "małej czarnej" nie tylko uwolniła kobiece sylwetki od krępujących je strojów, ale dała im uniwersalną kreację na eleganckie wyjścia. Właśnie ona uczyniła czerń kolorem klasyki i elegancji. Czerń to kolor, który nigdy nie wychodzi z mody. Również ostatnie sezony, i uliczne stylizacje, wyraźnie pokazują, że czarny zdecydowanie króluje. Cóż, jak głosi nazwa jednego z popularnych profili na Facebooku - "ładni ludzie ubierają się na czarno".

Reklama

Nic dziwnego, że wielu z nas odkryło ten kolor na nowo i pokochało. Jak wskazał raport "Polska strojna", aż 55 proc. Polaków, uznaje czerń za swój ulubiony kolor. Za co kochamy czerń - jest bezpieczna, ale wbrew pozorom nie jest nudna. Stanowi bazę dla wielu stylizacji i co najważniejsze, wciąż utożsamiamy ją w elegancją.

- W naturalny sposób każdy czuje się bezpiecznie w bezpiecznych kolorach - komentowała wyniki raportu "Polska Strojna" projektantka Joanna Przetakiewicz.

Jak wspomniała w rozmowie z PAP Life Caroline De Maigret, czerń to również kolor paryżanek.

- Często na ulicach można spotkać kobiety ubrane bardzo skromnie. Mówi się, że ulubionym kolorem paryżanek jest czerń. Coś w tym jest. To bardzo prosty i bezpieczny kolor. Czasem może być trochę nudny, dlatego osobiście przełamuję czerń jakimś jednym akcentem. Paryżanki nigdy nie ryzykują ze stylizacjami, która może okazać się chybiona, a tym samym może być w złym guście - podkreśliła De Maigret. (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje