Duży biust - duży problem
Marylin Monroe, Dolly Parton, Scarlett Johansson czy Katy Perry - przeglądając kolorowe magazyny zachwycamy się ich pięknym, ponętnym biustem i marzymy o tym, aby nasz wyglądał równie efektownie. Jednak obfite piersi przysparzają ich posiadaczkom wielu problemów, a nawet są powodem kompleksów.
Rozmiar ma znaczenie
Piersi są sporym obciążeniem dla kręgosłupa, dlatego też kobiety obdarzone dużym biustem często skarżą się na bóle pleców i cierpią z powodu obtarć spowodowanych wrzynającym się w skórę biustonoszem.
Problemem jest również bieganie, korzystanie z siłowni i uprawianie sportów - poddając się sile grawitacji piersi wyślizgują się ze stanika i podskakują, co utrudnia wykonywanie ćwiczeń, a czasem jest nawet bardzo bolesne. Wydawać by się mogło, że jedną z większych korzyści posiadania obfitych piersi jest zwiększenie swojej atrakcyjności w sypialni - nic bardziej mylnego!
- Nie uważam, że jestem nieatrakcyjna. Lubię swoje ciało, ale nie jestem w stanie w pełni zaakceptować mojego ogromnego biustu. Zazdroszczę kobietom, które nie muszą się wstydzić swoich piersi, nie mają problemów z rozebraniem się przed swoim facetem, a w seksownych sukienkach nie wyglądają wulgarnie - mówi 22-letnia Marta z Krakowa. Kobiety często mają problem z zaakceptowaniem rozmiaru swoich piersi, przez co w kontaktach z mężczyznami nie czują się zbyt pewnie i komfortowo. Duże piersi potrafią być również bardzo uciążliwe podczas snu, ponieważ ograniczają swobodę i utrudniają znalezienie wygodnej pozycji.
Biust okiełznany
Jaka jest więc recepta na zaprzyjaźnienie się ze swoim dużym biustem? Dobrze dobrany biustonosz.
Nasze piersi potrzebują odpowiedniego podtrzymania w każdej sytuacji, dlatego też wybór dopasowanej do rozmiaru i kształtu piersi bielizny jest niezwykle ważnym aspektem. Warto zainwestować w model biustonosza, który nie tylko będzie ładnie eksponował nasz dekolt, ale również utrzyma biust w ryzach, zapewniając nam komfort i proporcjonalny wygląd. U kobiet o dużym biuście najlepiej sprawdzają się staniki o szerokich ramiączkach i zabudowanych miseczkach, które prawidłowo podtrzymują piersi i zapewniają równomierne rozłożenie ich ciężaru. Kobiece piersi są niezwykle elastyczne i podatne na deformacje. Dlatego też źle dobrany biustonosz, zwłaszcza w przypadku większego biustu, może nie tylko powodować dyskomfort ale też negatywnie wpłynąć na wygląd naszych piersi.
Co więcej, wieloletnie katowanie piersi źle niedopasowanym stanikiem sprawia, że ich skóra rozlewa się pod pachy, w wyniku czego nasz biust znacznie się zmniejsza. Jak zauważyły czytelniczki bloga Stanikomania, wiele kobiet noszących miseczkę większą niż D ma problem z zakupem biustonosza. Zbyt wąskie lub zbyt szerokie fiszbiny, źle wyprofilowane miseczki i rozciągliwe obwody spędzają sen z powiek wielu obdarzonym obfitym biustem kobietom. Od wielu lat panuje błędne przekonanie, że biustonosze produkowane w większych rozmiarach są nudne i pozbawione wyrazu. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama wygodnych modeli w różnych kolorach i o różnych krojach. Biustonosze dla kobiet z dużym biustem kuszą już nie tylko brafitterskimi rozwiązaniami, ale również są atrakcyjne wizualnie.
Sekrety stanika idealnego
Im większy biust, tym większe wyzwanie. Dobór idealnego stanika jest niezwykle trudnym zadaniem, przed zakupem warto więc skorzystać z rad doświadczonej brafitterki.
- Dobrze dobrany biustonosz idealnie zbiera piersi i podtrzymuje je we właściwym miejscu. Większość kobiet, którym pomagam w wyborze stanika jest zaskoczona tym, jak ładnie może wyglądać ich biust w biustonoszu dobranym według zasad brafittingu. Moje klientki zauważają też, że już po kilku miesiącach noszenia dobrego stanika poprawia się wygląd ich piersi - mówi brafitterka producenta bielizny Dalia, Magdalena Kasprzyńska.
Najważniejsze w wyborze biustonosza dla dużego biustu jest zmierzenie swojego obwodu pod biustem. Wiele kobiet jest przekonanych, że biust jest podtrzymywany przez ramiączka, podczas gdy w rzeczywistości trzyma się on właśnie na obwodzie. Warto więc zadbać o to, by obwód był idealnie przylegający, nawet po zapięciu na najluźniejszą haftkę. Dzięki temu unikniemy przesuwania się stanika ku górze i nieestetycznych fałdek na plecach, a przede wszystkim utrzymamy piersi we właściwym miejscu. Fiszbiny dobrego stanika powinny przylegać do klatki piersiowej dokładnie w miejscu gdzie zaczyna się pierś, a ich końce powinny celować w środek pachy. Linia piersi w biustonoszu powinna być gładka - krawędzie miseczek nie mogą dzielić biustu na pół.
Posiadaczki dużego biustu, które już dokonały zakupu odpowiedniego dla ich piersi stanika mogą odetchnąć z ulgą. Większe piersi dzięki odpowiednio dobranemu biustonoszowi odzyskają swój kształt i staną się mniej obwisłe. Pomoże on także wyeksponować pełny biust, nie tylko poprawiając proporcje i figurę jego właścicielki, ale również podnosząc samoocenę i pewność siebie.