Reklama

Jak ściągnąć pierścionek lub obrączkę ze spuchniętego palca?

Często zdarza się tak, że pierścionek lub obrączka utknie na placu i stawia opór przy próbach zdjęcia. Najczęstszą przyczyną problemu są obrzęki wywołane zatrzymaniem wody w organizmie, zmianami ciśnienia, wysokimi temperaturami, wysiłkiem fizycznym bądź ciążą. Działać trzeba szybko, bo ciasny pierścionek uniemożliwia swobodny przepływ krwi. Jak zatem ściągnąć biżuterię z opuchniętego palca? Oto sprawdzone metody.

Obrzęki i opuchlizna utrudnia zdjęcie pierścionka z palca

Obwód palca może się zmieniać w ciągu dnia pod wpływem działania wielu czynników. Obrzęki pojawiają się najczęściej z powodu zatrzymania wody w organizmie, zmiany ciśnienia czy wysiłku fizycznego. Gdy dłonie zaczną puchnąć i pierścionek bądź obrączka nie chcą zejść z palca, warto wykorzystać domowe patenty.

Pierścionek utknął na palcu? Sięgnij po mydło

Jeśli obrzęk uniemożliwia zdjęcie pierścionka bądź obrączki, warto wykorzystać mydło. Wystarczy nanieść starannie pianę z mydła bądź mydło w płynie na cały palec. Dzięki temu prostemu zabiegowi skóra stanie się bardziej śliska i po kilku ruchach pierścionek szybciej zejdzie z palca. Zamiast mydła do usunięcia biżuterii z palca można także wykorzystać krem do rąk bądź masło lub olej. Wymienione produkty podobnie jak mydło trzeba starannie nanieść na palce, a następnie próbować zdjąć ciasny pierścionek lub obrączkę. 

W zdjęciu pierścionka bądź obrączki z obrzękniętego palca pomoże także folia spożywcza. Trzeba owinąć nią palec aż do zetknięcia się z dolną linią pierścionka. Folia powinna dokładnie przylegać do skóry. Następnie trzeba nanieść na spuchnięty palec olej lub oliwę. Po kilku minutach obrzęk powinien ustąpić i ściągnięcie biżuterii z palca okaże się znacznie prostsze. 

Reklama

Nie możesz ściągnąć pierścionka? Sięgnij po taśmę klejącą


Inną metodą na ściągnięcie pierścionka bądź obrączki z opuchniętego palca jest wykorzystanie taśmy klejącej. Należy owinąć nią palce aż do dolnej linii pierścionka i odczekać ok. trzydzieści minut. Po tym czasie dłoń należy umieścić w pojemniku z lodem i trzymać ją w nim przez około piętnaście minut. (W lodzie trzeba trzymać przede wszystkim palec, na którym utknął pierścionek). Na koniec taśmę klejącą trzeba zdjąć z palca i spryskać go płynem do mycia okien, a następnie obrócić pierścionek wokół palca i spróbować go zdjąć. Powinno się udać.

Zdjęcie pierścionka z obolałego palca ułatwi też patent ze sznurkiem. Trzeba owinąć nim palec aż do linii pierścionka, a następnie włożyć koniec sznurka pod pierścionek i odwijać go delikatnie. Pierścionek powinien się przesuwać do góry wraz z odwijanym sznurkiem.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ>>>

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pierścionek | biżuteria
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy