Reklama

Lato w biurze

Lato w pełni, nieznośne upały doskwierają wszystkim. Najbardziej jednak cierpią ci, którzy muszą iść do pracy, a tam obowiązuje dress code...

Zwiewne sukienki, sandałki i wycięte bluzeczki niestety nie mieszczą się w kanonie ubioru wielu firm, zwłaszcza korporacji. Jeśli obowiązuje cię służbowy kanon ubioru, nawet latem nie możesz sobie pozwolić na odkryte buty, koszulki na ramiączkach czy krótkie spodnie.

Len i bawełna

"Prawdziwym wyzwaniem dla pracowników korporacji bywa upalne lato. Czasem problem rozwiązuje biurowa klimatyzacja. Jak się jednak ubierać, gdy w pracy nie ma chłodnego nawiewu? Z pomocą przychodzą wówczas koszulowa bluzka (można ją nosić bez żakietu) i proste w kroju ubrania z mieszanki, np. bawełny i lnu. W wakacje można sobie pozwolić na lekkie, pastelowe barwy, m.in. jasne błękity." - pisze w książce "Lekcja stylu" Jolanta Kwaśniewska.

Reklama

Latem warto więc wybierać lniane garnitury lub sukienki w jasnych kolorach z lekkich materiałów, ważne jednak, by nie były prześwitujące. Do tego baleriny albo buty typu peep toe, czy sandały na słupku ( jeśli dopuszcza to nasz firmowy dress code).

Ostrożnie z czernią

Podczas wakacyjnych miesięcy należy także z dużą ostrożnością podchodzić do czerni, która teraz może wywołać wrażenie ciężkości. Można zastąpić ją odcieniami szarości, grafitem lub stalowym kolorem. Ważne są także dodatki, które ożywią wizerunek.

Panowie nie powinni zaś zapominać, że koszuli z krótkim rękawem nie wkład się do garnituru.

A wy, jak latem dostosowujecie wasz strój do panujących w firmie zasad ubioru? Wypowiedzcie się w komentarzach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sukienki | lato
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama