Reklama

Modowe trendy na jesień 2012

Wygoda i styl będą tej jesieni najważniejsze. Projektanci proponują też sporo sztuczek, które pozwolą optycznie poprawić sylwetkę.

Sylwetka, jaką  proponują projektanci na nadchodzący sezon jest kobieca, subtelna i łagodna. Delikatna linia ramion, wyraźnie zarysowana talia i biodra, umiarkowana ekspozycja nóg sprawiają, że tegoroczne propozycje będą sprzyjały paniom o różnych, niekoniecznie doskonałych figurach.

 Zaokrąglone ramiona

Łagodna, zaokrąglona linia ramion oraz bufiaste rękawy to jeden z najnowszych trendów. Sprzyja uzyskaniu kobiecego wizerunku, chociaż można go wykorzystać w zestawieniu z bardziej "ostrymi" elementami stroju dla uzyskania tego, co zawsze budzi zainteresowanie - kontrastu. Warto docenić ten trend, ponieważ sprzyja on ukrywaniu niedoskonałości.  I lepiej wykorzystać go już teraz - na wybiegach wyraźnie widać, że powoli powraca sylwetka z lat 80. i wkrótce lekkie zaokrąglenie zostanie zastąpione przez gigantyczne poszerzenie ramion.

Reklama

 Podkreślona talia

W tym sezonie wyraźna talia jest nie tylko postulatem - projektanci dają nam doskonałe narzędzie do kształtowania sylwetki: baskinę. Falbana doszyta tuż poniżej talii może zdziałać cuda - stworzyć seksowne biodra, wykreować wcięcie, przysłonić fałdki tłuszczu.

Zarysowana linia nóg

Chociaż tu panuje dosyć duża dowolność, to zwężane spodnie i ołówkowe spódnice pojawiają się częściej niż inne fasony. Jesienią modne będą również szorty.

Tylko dla dam

Klasyczna elegancja rodem z lat 50. to trend, który nadal się utrzymuje. Nic dziwnego, pozwala wyeksponować  to, co najlepsze w kobiecej sylwetce, nawet jeśli mamy kilka kilogramów za dużo. Takie stylizacje są idealne dla kobiet dojrzałych.

 Arystokratyczny luz

Bryczesy, kardigany, odrobina tweedu - kojarzą się z odpoczynkiem w wiejskich posiadłościach, ale mogą tez dodać odrobinę wyszukanej swobody do stroju miejskiego. Taka stylizacja będzie idealna  jeżeli chcemy, aby nasz strój łączył luz i wyrafinowany gust .

Gotyk

Gotyk nie jest oczywiście nowością, ale teraz nie jest już domeną subkultur lub najodważniejszych projektantów. Po ten styl dyktatorzy mody zaczęli sięgać niemal masowo. Krzyże, sznurowane gorsety i mroczne peleryny stały się na wybiegach codziennością i wkrótce będą częstym widokiem również na ulicach.

Skóra na ostro

Kto chce mocniejszego wizerunku, ale gotyk uważa za nieco kiczowaty, może sięgnąć po kolejny gorący trend sezonu: skórę.  Skórzane spodnie, spódnice, płaszcze, skórzane akcesoria i nakrycia głowy. Od drobnych elementów po całe kostiumy. Ostro i rockandrollowo - tak może zacząć się tegoroczna jesień.

 Złudzenia optyczne

 To prawdziwy hit. Celebrytki oszalały na punkcie dwukolorowych sukni, które dosłownie rysują nową sylwetkę na ciele swojej właścicielki. Boki w innym kolorze sprawiają wrażenie jakby już nie należały do tego ciała, co daje fantastyczny efekt optycznego wyszczuplenia sylwetki. Ten prosty trick - czyli wertykalne pasy materiału w innym kolorze umieszczone po bokach będzie teraz wykorzystywany wszędzie , gdzie to tylko możliwe: w garsonkach, płaszczach, spódnicach i oczywiście sukienkach.

Iza Grelowska

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gotyk | moda | Baskinka | skóra | Zwężane spodnie i ołówkowe spódnice

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy