Reklama

Reklama

Oni rządzą polską modą

Są młodzi, zdolni i rozpoznawalni. To ich kreacje najchętniej noszą gwiazdy. Z powodzeniem prezentują swoje kolekcje także na międzynarodowych wybiegach. Polscy projektanci wychodzą z cienia.

Ich nazwiska znane są nie tylko wielbicielom mody i choć daleko im jeszcze do pozycji Karla Lagerfelda czy Coco Chanel, ich kolekcje są oryginalne, świeże i nadające się do noszenia przez zwykłe śmiertelniczki.
Barwny ptak polskiej mody
Ewa Minge to najbarwniejsza postać polskiej branży modowej. Jej fryzury i domniemane operacje plastyczne stały się tematem plotkarskich magazynów. W jednym z wywiadów projektantka wyznała także, że pochodzi z kosmosu. Nie pije kawy, herbaty i alkoholu. Uzależniona jest od czekolady.

Reklama

Urodzona w 1967 roku w Szczecinku kreatorka z wykształcenia jest kulturoznawcą i historykiem sztuki. Swoją przygodę z projektowaniem zaczęła w 1994 roku.
Prezentowała kolekcje, m.in.na wybiegach w Paryża, Mediolanu, Moskwy, Barcelony czy Rzymu. Podczas Paryskiego Tygodnia Mody w 2009 roku zaprezentowała kolekcję Haute couture. Jest współtwórczynią wizerunku Jolanty Kwaśniewskiej.
Jej kreacje określane są jako śmiałe, odważne ale i bardzo kobiece.

ZOBACZ GALERIĘ Z POKAZU EWY MINGE

Romantyk z Lublina
Maciej Zień urodził się w 1979 roku w Lublinie. Jest krawieckim samoukiem. Zadebiutował jako 17-latek kolekcją " Druga strona księżyca". Jest także finalistą konkursów dla projektantów mody Złota Nitka i Złoty Wieszak. Jako jedyny polski projektant pokazał swoje kolekcje na paryskich pokazach pret-a-porter. Specjalne pokazy jego kolekcji odbyły się w Niemczech i Katarze. W 2004 roku otrzymał prestiżową nagrodę Belvedere International Achievement Award w kategorii Projektant mody.
Projektowane przez niego kreacje chętnie noszą Grażyna Torbicka, Aneta Kręglicka czy Justyna Steczkowska, która sukienkę od mistrza włożyła w dniu ślubu.
W 2009 roku zaprojektował kostiumy do baletu "Tristan", którego premiera odbyła się w Operze Narodowej.

Jego kolekcje są bardzo kobiece i zmysłowe. To nowoczesne połączenie romantyzmu i elegancji, podkreślające kobiecość.
POKAZ KOLEKCJI MACIEJA ZIENIA


Urodzona 13. w piątek

Gosia Baczyńska jest ulubienicą polskich gwiazd. Jej sukienki noszą, m.in. Małgorzata Kożuchowska i Magdalena Cielecka.

W wywiadzie dla "Vivy" projektantka przyznała, że: " Moda nie na tym polega, żeby przebierać, ale by wyeksponować to, co w człowieku najpiękniejsze." Jej projekty to wariacje na temat współczesnej elegancji.

Pierwsza sukienkę uszyła w podstawówce. Do czołówki polskich kreatorów trafiła po studiach na wrocławskiej ASP. W 2004 i 2005 roku magazyn "Elle" uznał ją za projektanta roku.

GOSIA BACZYŃSKA DLA RESERVED

Kobieta INTERIA.PL on Facebook

Doskonałość i perfekcja
Dawid Woliński urodzony w 1977 roku we Włocławku. Absolwent ASP w Łodzi i Szkoły Projektowania Ubioru i Kostiumu Filmowego w Warszawie. Pierwszą kolekcję zaprezentował w 2003 roku i od razu zyskał miano jednego z najzdolniejszych polskich projektantów.
Magazyn "InStyle" pisał o nim w 2009 roku: " Jeżeli istnieje definicja luksusu, to Dawid Woliński zna ją na pewno". Jego projekty określa się najczęściej takim właśnie mianem: luksusowe, perfekcyjnie dopracowane. Dobre, ekskluzywne materiały, minimalne zdobienia, prostota i elegancja kreacji Wolińskiego uwiodły kobiety. Jego kreacje można kupić w butikach Nowego Jorku.

Kolekcję wiosna/lato 2005 pokazał na Tygodniu Mody w Lisbonie. Wzbudził wówczas zainteresowanie zagranicznych mediów, jego sukienki mają Paris Hilton i Nicole Richie.

Jego kreacje noszą Dita von Teese, Grażyna Szapołowska, Małgorzata Kożuchowska czy Grażyna Torbicka

Prywatnie, ojciec 12 - letniej Oliwii. Uchodzi z jednego z najlepiej ubranych mężczyzn w Polsce.

KOLEKCAJ DAWIDA WOLIŃSKIEGO

Polscy Dolce&Gabbana
Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski nazywani są polskimi dolce&gabbana. Team projektantów to absolwenci łódzkiej ASP wydziału Tkaniny i Ubioru. Tworzą razem od 2000 roku. Zadebiutowali w 2003 roku, rok później magazyn "Elle" okrzyknął ich mianem projektantów roku. Na swoim koncie mają także inne wyróżnienia: nagrodę Złotej Nitki, tytuł Osobowości w Modzie i Sztuce. W 2008 roku "elle" ponownie ogłosiło ich projektantami roku.

Ich najnowszym dokonaniem jest wizerunek i stylizacja bohaterów komedii "Randka w ciemno". W filmie obok Anny Dereszowskiej, Katarzyny Maciąg, Danuty Stenki i Borysa Szyca, w epizodzie pojawił się także duet Paprocki&Brzozowski.

Charakterystyczne dla projektów firmowanych marką Paprocki&Brzozowski są okazałe rękawy, falbany, kokardy, i asymetrie. Są autorami kolekcji "Motyle w brzuchu" stworzonej dla Reserved. KOLEKCJA PAPROCKI&BRZOZOWSKI

Kobieta INTERIA.PL on Facebook

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: RESERVED | elle | magazyn | galeria | kolekcje | Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy