Stylista zdradził sekret Agaty Dudy. Tak sprytnie maskuje brzuszek i boczki

Agata Kornhauser-Duda, zdaniem ekspertów, przeszła długą, modową drogę. Mimo iż wciąż nie wystrzega się zupełnie stylizacyjnych wpadek, coraz częściej bywa inspiracją dla wielu kobiet. Niektórych z jej przyzwyczajeń warto się nauczyć. Pierwsza Dama zna bowiem wyjątkowo prosty sposób na zamaskowanie wszelkich mankamentów figury. Stylista zdradził jej sekret.

Tak Agata Duda ukrywa mankamenty figury. Stylista zdradził jej sekret
Tak Agata Duda ukrywa mankamenty figury. Stylista zdradził jej sekretGrzegorz Wajda/REPORTEREast News

Agata Kornhauser-Duda: styl. Inspiracja dla minimalistek

Agata Kornhauser-Duda dziewięć lat temu trafiła "na świecznik", znajdując się w centrum zainteresowania wielu Polaków. Niedługo później udowodniła, że gustu i wyczucia stylu nie można jej odmówić.

Na co dzień, w przypadku modowych wyborów, Agata Kornhauser-Duda zachwyca połączeniem elegancji i kobiecości. Kobiety doceniają jednak szczególnie fakt, że nie rezygnuje ze stylizacyjnych eksperymentów nawet wtedy, kiedy zdarza jej się zaliczyć niewielką, modową wpadkę.

Tak ubiera się Pierwsza Dama. Stylista zwraca uwagę na jeden szczegół

Garderoba Agaty Kornhauser-Dudy przypadnie do gustu szczególnie fankom minimalizmu. W jej szafie królują bowiem klasyczne kolory - biel, beż, czerń czy granat, przełamywane niekiedy pudrowymi odcieniami różu czy ognistą czerwienią. Pierwsza Dama podczas oficjalnych wyjść każdorazowo pozostaje wierna sukienkom i kobiecym garniturom.

Starannie zaplanowane i dopracowane stylizacje Pierwszej Damy często mają jednak jeden wspólny mianownik. Mowa o przepasanym w pasie pasku. Jak się okazuje, Agata Kornhauser-Duda wcale nie sięga po niego przypadkowo.

Jak nosić pasek? Pierwsza Dama inspiruje
Jak nosić pasek? Pierwsza Dama inspirujeJacek Dominski/REPORTEREast News

"Pierwsza dama doskonale wie, że paski noszone zwłaszcza na wysokości talii to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy ukryć mankamenty swojej sylwetki, zatuszować brzuch czy boczki" - wyjaśnił w rozmowie z "Super Expressem" Daniel Jacob Dali, stylista i projektant. Podobną radę warto wziąć sobie głęboko do serca.

Jak nosić pasek? Pierwsza Dama inspiruje. Zatuszujesz boczki i brzuszek

Zapięty na wysokości talii pasek to jeden z najczęstszych sposobów stylistów na wyszczuplenie sylwetki i podkreślenie wyraźnego wcięcia w pasie. Stanie się nie tylko modnym uzupełnieniem całej stylizacji, ale dodatkowo wysmukli figurę.

Podobna zasada zdaje się być jedną z naczelnych, znajdujących się w modowym regulaminie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama nosi paski nie tylko jako dodatek do sukienek, ale również marynarek czy płaszczy. To jeden z podstawowych elementów, znajdujących się w jej garderobie.

Paski to nieodłączny element garderoby Agaty Kornhauser-Dudy
Paski to nieodłączny element garderoby Agaty Kornhauser-DudyPiotr Molecki/East NewsEast News

"Agata Duda zdecydowanie jest pionierką noszenia pasków i warto zaczerpnąć z jej wizerunku wskazówki, jak i do czego nosi paski" - ocenił stylista. Zapraszając ten dodatek do swojej szafy warto pamiętać jednak, że jeden prosty błąd może szybko, zamiast wyszczuplenia, dać zgoła odmienny efekt. Nie ściskaj więc paska zbyt mocno. W taki sposób jedynie podkreślisz problematyczne partie ciała.

Dr n. med. Tadeusz Oleszczuk o przyczynach nowotworów: Dieta decydujeINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas