Reklama

Reklama

Trapery i botki - buty z charakterem

Zimą częściej stawiamy na komfort i ciepło niż styl. Ten sezon łączy i jedno, i drugie - do łask wracają wszelkiego rodzaju botki i trapery.

Tej zimy dylemat "modnie czy wygodnie" nie obowiązuje - najnowsze trendy przywracają do łask ciężkie zimowe obuwie. Trapery, ciężkie botki i workery to zimowy must have, a im cięższe i bardziej masywne tym lepiej.

Globalna wyszukiwarka modowa Lyst wskazuje, że liczba wyszukiwań butów takich jak trapery wzrosła o 74 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Dr Carolyn Mair, autorka "Psychologii mody", nie jest zaskoczona, że buty, które zwykle kojarzone są z modą męską, cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród kobiet. Wyjaśnia, że ubrania i akcesoria unisex, coraz bardziej oddają oczekiwania kobiet.

Reklama

Oczywiście nie da się pominąć wpływu mody ulicznej i faktu, że gwiazdy chętnie przełamują modowe standardy łącząc ciężkie buty np. ze zwiewnymi sukienkami.

"Tego typu obuwie jest swego rodzaju manifestem, podkreśla charakter osoby, która je nosi. W przeciwieństwie do pasywnej postawy kobiety pozującej w niebotycznych szpilkach, wpatrującej się w pustą przestrzeń" - zauważa Mair.


PAP life
Dowiedz się więcej na temat: botki | buty zimowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje