W pracy nie musi być nudno

Służbowy strój ma podkreślać nasz profesjonalizm a nie utrudniać życie sztywnym regułami. Zobacz, jak, nie łamiąc zasad dress codu, wyglądać modnie.

Służbowy strój ma podkreślać nasz profesjonalizm
Służbowy strój ma podkreślać nasz profesjonalizm

Mróz ani upał nie są wystarczającym powodem, do łamania zasad. Czego nie należy robić?
• Nie zdejmujemy rajstop nawet, gdy jest 40 st.C w cieniu
• Spódnica powinna zakrywać kolano - korporacyjny dress code nie pozwala na seksowne mini w miejscu pracy. Także strój a`la siostra zakonna nie mieści się w korporacyjnych kanonach. Spódnica powinna zakrywać 3/4 uda lub sięgać 3/4 łydki.
• Pępek, odsłonięte ramiona lub nogi należy prezentować na plaży nie w biurze.
• Biurowy strój nie dopuszcza sandałów. Buty powinny zakrywać pięty i palce. Niedopuszczalne są także szpilki, odpowiedni zaś pantofle na płaskim lub niewysokim obcasie.

Przełam schemat

Nudne biurowe mundurki można w prosty sposób zamienić na modny strój, który nie łamie panujących w firmie zasad dotyczących stroju. Żakiety, garnitury i ołówkowe spódnice nie muszą przywodzić na myśl parzącej kawę sekretarki.

Monotonię biurowego garnituru bardzo łatwo możemy przełamać łącząc go z kolorowa koszulą bądź modą biżuterią. Bardzo modne są także wywinięte rękawy marynarki - to bardzo prosty trik na przełamanie schematu biurowego mundurka.

Zamiast żakietu możemy także wybrać sweter, który ociepli biurowy wizerunek, nie ujmując profesjonalnego looku.
Zobacz, porady stylistki:

AP

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas