Reklama

Reklama

Dukan nie jest już lekarzem

Pierre Dukan, twórca najmodniejszej ostatnio diety, został pozbawiony licencji na 8 dni.


Chociaż opracowana przez Dukana dieta wysokobiałkowa budziła sporo kontrowersji, ostatecznie to nie ona stała się powodem jego kłopotów.  Został on ukarany za przepisanie niebezpiecznych tabletek odchudzających Mediator, które, jak podaje AFP, mogły się przyczynić do setek zgonów.

Adwokat Dukana, Edouard de Lamaze, twierdzi, że chodzi tu o jednorazowe przepisanie leku w 1971 roku, chociaż istnieją dowody na to, że miało to miejsce przynajmniej 5 razy. Lek ten został zakazany ze względu na to, że uszkadza zastawki serca.

Kara ma znaczenie raczej symboliczne, Dukan już rok temu wypisał się ze związku lekarzy i nie jest praktykującym lekarzem. Jego książka sprzedaje się milionach egzemplarzy, a dietę stosują tysiące ludzi na całym świecie (stosowała ją również księżna Kate).

Reklama

Całe zamieszanie może jednak obniżyć wiarygodność Dukana. Nie tylko stosował on niebezpieczne leki, ale kłamał przed Francuską Radą Lekarską, starając się ukryć ilość przypadków, w których zastosował niebezpieczny lek. Nie są to pierwsze kłopoty dyscyplinarne Dukana. Już wcześniej został oskarżony o złamanie zasad - zaproponował mianowicie, aby uczniom szkół średnich przyznawać dodatkowe punkty za utrzymanie prawidłowej wagi.

IG na podst. AFPINTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pierre Dukan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje