Reklama

Reklama

Dzięki niej jesteśmy lepszymi i zdrowszymi ludźmi

Picie kawy wpływa na bardziej etyczne zachowania osób w pracy, donoszą naukowcy. Z kolei inne badania wykazały, że spożywanie małej czarnej może przyczynić się do walki z cukrzycą.

Zmęczeni pracownicy częściej będą postępowali w sposób niekoleżeński i posuwać się do zachowań nieetycznych. Zdaniem badaczy kubek kawy, może zażegnać zmęczenie, a tym samym może mieć również wpływ na nasze zachowanie, twierdzą psychologowie.

"Kiedy jesteś pozbawiony snu w pracy, to o wiele łatwiej jest nam poddać się sugestiom i zachować się w sposób niekoleżeński, ponieważ odporność na takie sugestie wymaga energii, której nam brakuje. Kofeina może być niczym zastrzyk energii, nie tylko pobudzający do pracy, ale również powstrzymujący od nieetycznych zachowań" - przyznał David Welsh, jeden z autorów badania.

Reklama

Inne badanie wykazało, że zwiększenie konsumpcji kawy o około 1,5 filiżanki może obniżyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2. Idealna ilość kawy, którą badacze uznają za dawkę prewencyjną wynosi od 3 do 5 filiżanek, twierdzą naukowcy. Napój zawiera wiele związków, które zwiększają zdolność organizmu do rozkładania glukozy, co przyczynia się do cukrzycy, wskazują autorzy badania.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje