Reklama

Wsyp na dno kosza na śmieci. Muchy i smród nigdy więcej nie będą cię nękać

Cieplejsze dni sprawiają, że z koszta na śmieci (szczególnie tego z bioodpadami) o wiele szybciej niż zimą zaczyna unosić się nieprzyjemny zapach. Ponadto bardzo fetor unoszący się z pojemnika na odpadki wabi muchy, które latem bywają utrapieniem w naszej kuchni. Dlatego warto zastosować domowy sposób na brzydki zapach z kosza na śmieci. Wystarczy, że wsypiesz na jego dno popularny, kuchenny produkt.

Masz ją w swojej kuchni, pomoże uporać się z przykrym zapachem

Przykry zapach z kosza na śmieci i w dodatku krążące nad nim muchy potrafią skutecznie uprzykrzyć życie i wprowadzić uczucie dyskomfortu do kuchennej przestrzeni. Okazuje się, że domowy sposób na brzydki zapach z kosza na śmieci może skutecznie przywrócić nam przyjemność z przebywania w kuchni. Jak to zrobić? 

Wystarczy, że na dno kosza na śmieci wysypiesz sól w takiej ilości, aby pokryła dno kubła. Dlaczego chlorek sodu to skuteczny domowy sposób na brzydki zapach?

Zobacz również: Domowy sposób na brzydki zapach ze zlewu

Reklama

Domowy sposób na brzydki zapach z kosza na śmieci: dlaczego to działa?

Sól kuchenna ma właściwości higroskopijne, czyli pochłania wodę z otoczenia. Między innymi dlatego, przy dużej wilgotności powietrza w kuchni sól zmienia się w bryłę. Warto wykorzystać to zjawisko do pozbycia się przykrych zapachów z kuchni. Wysypanie na dno kubła soli sprawi, że będzie ona pochłaniała soki, które wydzielają odpady biodegradowalne, a razem z nimi przykry zapach. To także sprawi, że nasz pojemnik na odpadki nie będzie wabił much, co pozwoli uporać się z kolejnym nieprzyjemnym letnim problemem.

Zobacz również: Domowy sposób na brzydki zapach z szafy

Jeśli nie sól, to co?

Nie tylko sól wykazuje właściwości higroskopijne, których można użyć, aby brzydki zapach z kosza na śmieci nigdy nie stał się elementem atmosfery w naszej kuchni. Innym domowym sposobem na przykry zapach ze śmietnika jest soda. Podobnie jak sól wchłania ona wilgoć, a wraz z nią nieprzyjemne zapachy. 

Oczywiście nie można zapomnieć o jeszcze jednym, bardzo skutecznym sposobie: częstym wyrzucaniu odpadków biodegradowalnych.

Zobacz również: Domowy sposób na brzydki zapach z pralki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: brzydki zapach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy