Reklama

Włóż do szafy papier toaletowy. Efekt cię zaskoczy

Sięgasz do szafy po odzież, pościel lub ręczniki, które przeleżały w niej wiele miesięcy i czujesz nieprzyjemny zapach? Nie musisz od razu wydawać pieniędzy na specjalne odświeżacze, by pozbyć się problemu. Wystarczy, że skorzystasz z prostego triku z papierem toaletowym, a w przyszłości unikniesz zapachu stęchlizny w swojej garderobie.

Brzydki zapach tkanin przechowywanych w szafie ubrań spowodowany jest brakiem cyrkulacji powietrza, dlatego po ich wyjęciu mamy do czynienia z nieprzyjemną wonią. Dotyczy to zwłaszcza rzeczy, które na wiele miesięcy utknęły na wieszakach i pułkach naszej szafy. Pamiętaj również, by nie umieszczać w szafie zbyt dużo ubrań. To właśnie nagromadzenie zbyt dużej liczby rzeczy sprzyja powstawaniu stęchłego zapachu. 

Jak odświeżyć szafę za pomocą papieru toaletowego?

Na rynku dostępnych jest wiele specyfików, które mają przeciwdziałać opisanym wyżej niespodziankom, ale skuteczny odświeżacz można również samemu zrobić w domu. I nie musisz się wcale martwić, że nie posiadasz niezbędnych do jego wykonania elementów. Wystarczy, że jedna rolka papieru toaletowego.

Reklama

Przeczytaj również: Pochłaniacz wilgoci za grosze? Znajdziesz go w pudełku po butach

W przeciwieństwie do czasów PRL-u konsumenci mogą dziś do woli przebierać w kolorach, zapachach, wzorkach i strukturze papieru toaletowego, a ten, co by nie mówić, jest nieodłącznym elementem naszego życia. W związku z powyższym zrobienie z papieru toaletowego odświeżacza do szafy nie powinno stanowić problemu.

Czytaj także: Prosty sposób na pachnącą pościel

Po wypraniu tkanin i włożeniu ich do szafy połóż obok rolkę papieru toaletowego. Najlepiej sprawdzi się papier zapachowy, który jest powszechnie stosowany i dostępny. Jeśli takiego nie posiadasz, zaaplikuj kilka kropel olejku eterycznego na zwykły, bezzapachowy papier. Dzięki temu tkaniny w twojej szafie przez wiele tygodni będą pięknie pachnieć, a ty pozbędziesz się brzydkiego zapachu.

Przeczytaj również: Jak usunąć pleśń ze ścian domowymi sposobami? Sprawdź polecane metody

Pamiętaj również, by nie umieszczać w szafie zbyt dużo ubrań. To właśnie ich nagromadzenie sprzyja powstawaniu stęchłego zapachu. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: papier toaletowy | jak zrobić odświeżacz | szafa ubrania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy