Reklama

Reklama

Gdańsk wśród „najbardziej niedocenionych miast Europy”. Oto lista

Stolica województwa pomorskiego znalazła się wśród „najbardziej niedocenionych miast Europy”, a zarazem wartych odwiedzenia w tym roku, w zestawieniu stworzonym przez luksusowy magazyn turystyczny „Conde Nast Traveller”. Listę 22 takich miejsc przygotowano na podstawie rozmów z ekspertami i dziennikarzami z całej Europy.

Jednym z ekspertów, którzy są zauroczeni Gdańskiem, jest Gwen Kozlowski, prezeska agencji turystycznej Exeter International. "Gdańsk, jeden z celów wielu rejsów statków wycieczkowych, jest wart tego, by przez kilku dni odkrywać jego bogatą historię (i doskonałe jedzenie!). Można głęboko zanurzyć się w zbiorach Muzeum II Wojny Światowej, które jest jednym z najlepszych, w jakim byliśmy. Z kolei na Westerplatte można zobaczyć miejsce, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa" - Kozlowski mówi w artykule "Conde Nast Traveller".

Gdzie jeszcze warto pojechać? Te miasta także są niedoceniane

Magazyn poleca też uwadze czytelników takie miasta jak Trondheim (Norwegia), Tirana, (Albania), Zamora (Hiszpania), Trogir (Chorwacja), Narbona (Francja), Petworth (Anglia), Saloniki (Grecja), Ochryd (Macedonia Północna), Cork (Irlandia), Skanör i Falsterbo (Szwecja), Triest (Włochy), Mostar (Bośnia i Hercegowina), Innsbruck (Austria), Wilno (Litwa) i Ryga (Łotwa).

Reklama

Według Gdańskiej Organizacji Turystycznej w roku 2021 przybysze z innych krajów stanowili 14 proc. ruchu turystycznego w Gdańsku. Goście zagraniczni to głównie Niemcy - 41 proc., a także Skandynawowie - 14 proc. Zauważalny jest też udział Czechów i Hiszpanów (po ok. 5 proc). 

***
Zobacz również:

Wakacje jak z koszmaru. Wykupili wczasy w Grecji, na miejscu zastali plac budowy

W tych krajach spędzisz wakacje w maseczce. Sprawdź, gdzie wracają obostrzenia

Wakacje w Polsce. Te kierunki wybierz, jeśli masz dosyć tłumów

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy