Hiszpania: Piękne widoki na każdym kroku

Każdy miłośnik ciepła, plaż i słońca przynajmniej raz pomyślał o tym, aby odwiedzić Hiszpanię. Osoby, które już tam były, chętnie wracają odkrywać kolejne miejsca. Piaszczyste plaże, ale również urocze miasteczka z ciekawą historią, niesamowitym klimatem i tradycjami niezmiennie zachwycają turystów od lat.

Południe Hiszpanii - klimat i piękne widoki

Cała Hiszpania zachwyca urokiem, jednak to południe przyciąga turystów najczęściej. Do pieszych wędrówek idealne jest Alicante, gdzie w większość miejsc dotrzemy na własnych nogach i zobaczymy urokliwe domki, które  można podziwiać z okolicznych wzgórz. Koniecznie należy odwiedzić zamek św. Barbary, który znajduje się blisko starego miasta. Góruje on na wzniesieniu, na które można wejść samodzielnie lub wjechać specjalną windą. Okoliczna roślinność i liczne lokalne targi ze świeżymi owocami oraz warzywami pozwalają cieszyć się niesamowitymi zapachami i smakami tego regionu. Z kolei Malaga to miasto o bogatej historii, pełne wartościowych zabytków: ruin zamków, katedr, kościołów oraz muzeum, które  było niegdyś domem Pabla Picassa. Jednym z często wybieranych kierunków przez turystów jest również Teneryfa, która zaskoczy nas kolorami, parkiem narodowym z wulkanem czy zabytkowymi miastami. Na stronie https://www.fru.pl/tanie-loty/do-Hiszpania-ES/ dostępne są atrakcyjne loty do Hiszpanii, które umożliwią nam zobaczenie tych pięknych miejsc na własne oczy.

Centrum i północ - lokalne atrakcje

Walencja zdobywa szczyty list ulubionych miejsc wyjazdów wakacyjnych. Z pewnością warto tu przyjechać w marcu, aby uczestniczyć w niezwykłym Święcie Ognia. To festiwal, który pozwala lokalnym artystom zaprezentować rzeźby z łatwopalnych materiałów. Są one podpalane 19 marca i płoną w różnych lokalizacjach w mieście, tworząc niezapomniany spektakl. Nikomu nie trzeba również przedstawiać Barcelony, która na stałe zapisała się w sercach wszystkich fanów piłki nożnej. To miasto o dużym potencjale, również jeśli chodzi o turystykę. To obszar, który może poszczycić się aż dziewięcioma obiektami znajdującymi się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Są to piękne budynki zachwycające niezwykłą architekturą i nowoczesnymi, jak na czasy ich budowy, rozwiązaniami. Do Barcelony z pewnością przyciągają również piaszczyste plaże, klasztory, bazyliki i kościoły, pomniki i imponujące fontanny, które tworzą niesamowitą atmosferę, wyczuwaną już podczas pierwszych spacerów ulicami miasta. Główne aleje handlowe, na których możemy kupić tradycyjne hiszpańskie produkty, to również miejsca warte naszych odwiedzin. Hotele w dogodnych lokalizacjach, lokalne dania i potrawy z pewnością zachwycą każdego miłośnika hiszpańskich klimatów.

Dowiedz się więcej na temat: urlop | Teneryfa | wyjazd | loty | tanio

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje