Reklama

Hotele dla dorosłych: erotyka i imprezy czy spokój i cisza?

Na pierwszy rzut oka — typowy hotel. Goście meldujący się w recepcji, wyścielony wykładziną korytarz, pokój, łazienka. Trochę może zastanawiać brak rodziców z wózkami i płaczących niemowlaków, co bywa częstym widokiem w sezonie turystycznym. Z rana nie wyrwie nas z łóżka niczym tętent stada bizonów, tupot małych stópek i rozentuzjazmowane wysokie głosy dzieciaków, które już nie mogą się doczekać kolejnego dnia przygód. Obiad w restauracji — także cisza — nie ma grymaszących niejadków nad talerzami, ani dzieci urządzających berka między stolikami. W tego typu miejscach przez cały wyjazd nie zobaczymy ani jednego dziecka, bo są to hotele “children free.”

  • Hotele dla dorosłych, hotele "children free", hotele bez dzieci, hotele adults only, hotele 18+, to różne określenia dla obiektów przyjmujących jako gości jedynie osoby, które ukończyły (w zależności od hotelu) osiemnaście bądź szesnaście lat.
  • Dużym zainteresowaniem cieszą się wśród rodziców hotele bez dzieci. Są jednak również osoby, które postrzegają je jako rodzaj dyskryminacji wobec najmłodszych.
  • Kojarzenie hoteli dla dorosłych z erotyką odchodzi już w przeszłość. Rośnie świadomość klientów, co do oferty tego typu miejsc.
  • Hotel "children free" z założenia ma zapewniać ciszę i spokój podczas wypoczynku, ale są także tacy, którzy traktują je jako doskonałą bazę na imprezę czy wieczór panieński bądź kawalerski, które do najcichszych nie należą.

Hotel “children free": Co to takiego?

Hotel dla dorosłych, hotel bez dzieci, hotel “children free", hotele adults only to różne nazwy używane dla określenia miejsc, gdzie zakwaterować mogą się jedynie osoby dorosłe, z tym że “dorosłość" bywa tutaj różnie rozumiana. Do niektórych hoteli wstęp mają wyłącznie osoby po osiemnastym roku życia, w innych może zatrzymać się każdy, kto skończył szesnaście lat. Ideą powstania takiego ośrodka jest zapewnienie wypoczynku gościom, którzy niekoniecznie mają ochotę na wrzawę, jaka często towarzyszy dziecięcym zabawom.

Polska na własne oczy: Kamianna. Tam naprawdę odetchniesz

Rośnie liczba "hoteli 18+" w Polsce

Jak wszystko w biznesie, także branża hotelowa odpowiada na zapotrzebowanie klientów. Jeszcze do niedawna w hotelu bez dzieci można było odpocząć jedynie za granicą. Jednak od kilku lat oferta tego typu noclegów jest rozwijana także w Polsce. W górach, na Mazurach, nad morzem — w zasadzie w każdym popularnym turystycznie regionie naszego kraju można znaleźć ośrodki, które swoją ofertę kierują wyłącznie do osób dorosłych. Choć sieć hoteli “children free" coraz gęstszą siecią pokrywa Polskę, to jednak nadal wielu turystów nie zdaje sobie sprawy, że mają możliwość skorzystać z takiej opcji.

Hotel bez dzieci przede wszystkim dla...rodziców!

Kto najchętniej korzysta z oferty hoteli dla dorosłych? W pierwszej chwili na myśl przychodzą grupy towarzyskie, single i bezdzietne pary. Być może część emerytów także chętnie spędziłaby czas w takim spokojnym otoczeniu. Jednak okazuje się, że oferta hoteli 18+ wzbudza ogromne zainteresowanie także, a może przede wszystkim, wśród...rodziców.

Hotele doskonale znają potrzeby swoich klientów i wiedzą, kogo ich oferta zainteresuje najbardziej, o czym świadczą także wypowiedzi naszych czytelników:

Polacy spragnieni zagranicznych wojaży. Padają rekordy w biurach podróży

Nie wszystkim podoba się ta idea

Choć nie brakuje wśród naszych czytelników głosów przychylnych takiej idei, pojawiają się też osoby, które uważają, że jest to przejaw dyskryminacji i złego rodzicielstwa. 

Hotel dla dorosłych bez erotycznych “atrakcji"

Hotel dla dorosłych — pierwsze skojarzenie może być dwuznaczne. Przywykliśmy, że filmy czy zabawki “dla dorosłych" to eufemistyczne określenie odnoszące się do różnego rodzaju produktów związanych z erotyką. Jednak hotelu dla dorosłych nie należy mylić z hotelem “na godziny", czy domem publicznym

Przedstawiciele hoteli bez dzieci, z którymi rozmawialiśmy, zgodnie twierdzą, że istotą oferty ich ośrodków jest zapewnienie gościom atmosfery relaksu w otoczeniu ciszy i spokoju. Bywa nawet, że hotel dla dorosłych jest częścią większego resortu, w którym prowadzone są również prorodzinne obiekty. 

Hotele "children free" mogą przybierać różną formę, są wśród nich luksusowe obiekty, jurty pośrodku lasu, pensjonaty w otoczeniu natury czy noclegownie w centrum miasta. W większości przypadków wiek gości jest tym, co odróżnia takie obiekty od typowych hoteli. Jednak są też miejsca skierowane na bardziej “prywatny" pobyt, między innymi można skorzystać tam z sauny czy basenu na wyłączność.

Hotele dla dorosłych: Oczekiwania kontra rzeczywistość

Wiele osób wybierając hotel “children free" liczy przede wszystkim na wypoczynek w ciszy i spokoju (tak promuje się większość tego typu obiektów). Jednak są również tacy, którzy uważają hotele dla dorosłych za idealne miejsce na wieczór panieński, kawalerski czy po prostu na ogromną, trwającą kilka dni imprezę. Problem pojawia się, gdy do tego samego hotelu trafią dorośli o przeciwstawnych oczekiwaniach:

Jednak jest też wielu, którzy pojechali w poszukiwaniu ciszy i spokoju i właśnie to otrzymali:

Hotele dla dorosłych spotykają się zarówno z pozytywnym, jak i negatywnym odbiorem. Jednak rosnąca ich liczba w naszym kraju jest najlepszym dowodem, że taka oferta cieszy się zainteresowaniem i jest na nią popyt. Choć niektórych może bulwersować wykluczenie dzieci, to przecież jest wiele innych ośrodków tworzonych właśnie z myślą o atrakcjach dla najmłodszych. Różnorodność ofert daje większe możliwości. Dla jednych ideałem spędzania wolnego czasu są wakacje z rodziną i oni chętnie wybiorą obiekty przyjazne dzieciom, dla innych priorytet to cisza i spokój — dla nich hotel dla dorosłych może być atrakcyjniejszą opcją. 

Polska na własne oczy: Unikalna w skali świata budowla na Podkarpaciu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: hotele

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy