Tanie noclegi i bajeczne widoki. Czarny koń wyjazdów Polaków na majówkę 2024

Majówka to okres wyczekiwany przez wielu Polaków, a zwłaszcza jako okazja do spędzenia długiego weekendu. Niektórzy decydują się na odpoczynek w domowym zaciszu, inni jednak wolą wyruszyć na wiosenną przygodę. Oto idealne miejsce na spędzenie kilku dni na łonie natury tuż nad podkarpackim jeziorem.

Jezioro nad Soliną
Jezioro nad SolinąMAREK DYBAS/REPORTEREast News

Jezioro nad Soliną nie ma sobie równych. To idealne miejsce na majowy wypoczynek

Jezioro Solińskie jest największym sztucznym jeziorem w Polsce, które znajduje w województwie podkarpackim. Zbiornik otoczony jest widokiem zielonych wzgórz, a w sezonie nie brakuje tam turystów korzystających z atrakcji wodnych i licznych zatoczek. Jak się okazuje jednak to także świetne miejsce na spędzenie majówki.

Jezioro nad Soliną
Jezioro nad Soliną123RF/PICSEL

W 1968 roku powstała tam ogromna budowla z elektrownią wodną, tworząc piękne podkarpackie jezioro. Zatoki, wyspy i 160 km brzegu zapewniają atrakcje dla żeglarzy i miłośników kajaków, a nawet wędkarzy. Okoliczne miejscowości oferują hotele, pensjonaty i szlaki turystyczne, a wizyta w elektrowni i zaporze w Solinie, czy rejs statkiem po jeziorze to dodatkowe benefity. To także ciekawe miejsce dla osób lubiących kulinarne doświadczenia, tamtejsze bary i restauracje cechuje różnorodność, dzięki której nie powiewa nudą.

Solińskie Jezioro
Solińskie Jezioro123RF/PICSEL

Nocleg nad Soliną. Domki za niewielką cenę

Ceny pokojów rozpoczynają się nawet od ok. 580 zł za dwie noce dla dwóch osób. Wielu gospodarzy oferuje zakwaterowanie w domkach z prywatną łazienką. Znajdą się także noclegi w hotelach i pensjonatach dla osób, które preferują większy komfort. Jednak warto zaznaczyć, że koszt będzie przynajmniej trzykrotnie większy niż w przypadku domków. Ceny pokojów w hotelach dla dwóch osób ze śniadaniem rozpoczynają się od ok. 1400 zł za 4 noce.

Solina
Solina123RF/PICSEL

Atrakcje nad Soliną. Tego wyjazdu nigdy nie zapomnisz

Zapora w tamtej okolicy jest największą w Polsce, co przyciąga turystów ze względu na jej konstrukcję i wysokość wynoszącą 80 metrów. Jednak zaleca się ubranie się ciepło, ponieważ temperatura wewnątrz budowli wynosi średnio około 7 stopni Celsjusza.

Już od wiosny możemy zauważyć wielu turystów i mieszkańców przechadzających się po solińskim deptaku. Warto również odwiedzić Polańczyk, gdzie znajdziemy dwa urocze punkty widokowe na Jezioro Solińskie i Bieszczady. Jeden z nich znajduje się przy ulicy Zdrojowej 2, a drugi na osiedlu "na Górce".

Solina to nie tylko piękna przyroda, ale także wieś z bogatym dziedzictwem kulturowym, z wyjątkowymi cerkwiami w Równi i Myczkowie.

Widok z dronu podczas zachodu słońca nad jeziorem Solińskim
Widok z dronu podczas zachodu słońca nad jeziorem Solińskim123RF/PICSEL
Oto co warto zobaczyć w Bardejowie. To miejsce, w którym odpoczniesz.Karolina Burda, Karolina BurdaINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas