Reklama

Najbardziej punktualne lotniska Europy. W czołówce polski port lotniczy

Punktualność odlotów i przylotów samolotów jest w Europie dużym problemem. Według danych Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej od początku roku do sierpnia jedynie 64,4 proc. samolotów wyleciało z lotnisk o czasie, a 70 proc. wylądowało zgodnie z rozkładem lotów. Jednak są lotniska, gdzie ruch powietrzny odbywa się punktualnie, jedno z nich znajduje się w Polsce.

Polskie lotnisko w europejskiej czołówce punktualności

Europejska Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej zwana Eurocontrol przeanalizowała dane europejskich lotnisk i stworzyła ranking najbardziej punktualnych. W pierwszej dziesiątce portów lotniczych, gdzie ruch odbywa się zgodnie z rozkładem lotów, znalazło się lotnisko Chopina. Sukces warszawskiego lotniska jest tym większy, że wzmożony ruch wakacyjny sprawił, iż 11 sierpnia padł rekord liczby odprawionych pasażerów. W ciągu jednego dnia z tego portu lotniczego wyleciało niemal 68 tysięcy osób. 

Polski port lotniczy wyprzedził w rankingu między innymi niemieckie lotnika w Berlinie (25 miejsce) i Monachium (33 lokata). Najbardziej punktualnym portem lotniczym na naszym kontynencie okazało się szwedzkie lotnisko Bromma w Sztokholmie. Na drugim miejscu znalazło się Tenerife Norte na Wyspach Kanaryjskich, a tuż za nim lotnisko w Bergen w Norwegii.

Reklama

Zobacz również: Piekielni pasażerowie. Dzieci w samolocie to nie najgorsze, co może cię spotkać

Polska w ścisłej czołówce punktualności odlotów i przylotów

W Europejskiej Organizacji do spraw Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej zrzeszonych jest 41 krajów naszego kontynentu. W rankingu Eurocontrol Polska zajęła czwarte miejsce pod względem punktualności przylotów i odlotów samolotów. Liderem w tym zakresie jest Norwegia, na drugim miejscu znajduje się Finlandia, a estońskie lotniska zasłużyły na trzecią pozycję. 

Według danych Europejskiej Organizacji do spraw Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej najczęściej trzeba czekać na opóźnione przyloty i odloty na lotniskach w Mołdawii, na Malcie i w Serbii.

Zobacz również: Płaczące dzieci w samolocie? Linie lotnicze znalazły na to rozwiązanie. Internauci pokochali ten pomysł

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lotnisko | samolot | lotniska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy