Reklama

Reklama

Nigdy nie kładź walizki na łóżku. Może cię to sporo kosztować

Od razu po wejściu do pokoju rzucasz walizkę na łóżko? Wielu odradza taki nawyk /123RF/PICSEL

Reklama

Oglądając poradniki na temat pakowania się przed podróżą, często widzimy, jak autor materiału prezentuje swoje złote rady, trzymając walizkę na łóżku. Odruchowe rzucanie swojego bagażu na miejsce, na którym śpimy, to także nawyk wielu podróżnych. To błąd, bo takie zachowanie można przypłacić nawet zdrowiem...

Z domu na lotnisko lub dworzec, czekanie na wejście na pokład albo sprint po peronie, kilka godzin lotu albo jazdy i jeszcze droga do hotelu. Zwykła podróż może czasem być niezwykle wyczerpująca. 

Dostajesz więc na recepcji klucze, czując zmęczenie wleczesz się do pokoju, wchodzisz i z ulgą rzucasz się na łóżko, a obok kładziesz walizkę.

Walizka na łóżku hotelowym: Dlaczego to błąd?

Dla jednych to niedopuszczalne z oczywistych względów, ale są tacy, którzy nie widzą w tym nic złego. 

A przecież właśnie przeciągnęli swój bagaż przez brudne chodniki, posadzki i podłogi, a kółka walizki zbierały po drodze wszelki brud, błoto, ziemię, stając się w kilka godzin królestwem zarazków, bakterii, a nawet... pluskiew.

Reklama

Hotelarze przestrzegają przed taką praktyką głównie ze względu na ten ostatni element. Wielu z nich uważa nawet, że właśnie stąd głównie bierze się problem pluskiew w miejscach noclegowych.

Często na pierwszy rzut oka nasz bagaż wydaje nam się czysty, ale po dotknięciu ręką czy przetarciu kawałkiem chusteczki można się przekonać, że jest zupełnie inaczej. 

Gdzie trzymać walizkę w hotelu?

To dlatego doświadczeni podróżnicy mają trzy rady. Po pierwsze należy regularnie czyścić koła naszej walizki. Rytuał praktykowany raczej rzadko, ale szalenie istotny, jeśli chodzi o higienę i nasze zdrowie.

Po drugie, po wejściu do pokoju hotelowego warto poszukać stojaka na bagaż. Nie wszystkie placówki oferują taki sprzęt, ale jeśli tylko zauważymy go naszej kwaterze, lepiej z niego skorzystać. 

W innym wypadku dobrze jest trzymać walizkę z dala od łóżka - w szafie albo, jak radzą niektórzy, nawet w łazience.

Po trzecie nigdy nie kłaść bagażu na miejscu, na którym śpimy. To tyczy się nie tylko walizek na kółkach, ale także toreb czy plecaków. Transportowane na brudnych półkach czy w lukach bagażowych nie powinny trafiać bezpośrednio na naszą pościel.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: walizka | hotel

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje