Nowa inwestycja nad popularnym jeziorem. To będzie hit tego lata?

Łukasz Piątek

Opracowanie Łukasz Piątek

Jezioro Rożnowskie stanie się jeszcze atrakcyjniejsze dla turystów, a to za sprawą kolejnych inwestycji w postaci m.in. nowej, wydzielonej plaży, pomostu drewnianego, tężni solankowej, boiska do gry w bule i placu zabaw dla dzieci. Tego typu atrakcje powstają w miejscowości Bartkowa – Posadowa.

Czy nowa inwestycja przyciągnie nad Jezioro Rożnowskie więcej turystów?
Czy nowa inwestycja przyciągnie nad Jezioro Rożnowskie więcej turystów?Dariusz ZAROD/East NewsEast News

Jezioro Rożnowskie z nowymi atrakcjami

"Zagospodarowanie otoczenia Jeziora Rożnowskiego w miejscowości Bartkowa - Posadowa" - właśnie tak nazywa się projekt, który jest realizowany przez władze Gródka nad Dunajcem. Umowę na jego realizację podpisano z wykonawcą w październiku 2022 r. na łączną kwotę ponad 8 mln zł.

Termin zakończenia prac przewidziano wówczas na 18 grudnia 2023 r., ale jak już wiemy - z uwagi na rosnące ceny materiałów budowlanych projekt został podzielony na dwa etapy i czas oddania realizacji wydłuży się.

W ramach zadania powstanie zagospodarowany teren tzw.  ziem pozyskanych w wyniku odmulania Jeziora Rożnowskiego w Bartkowej - Posadowej, wykonywanego przez Związek Gmin Jeziora Rożnowskiego.

Gmina Gródek nad Dunajcem realizuje zadanie pn. „Zagospodarowanie otoczenia Jeziora Rożnowskiego w miejscowości Bartkowa – Posadowa”/ wizualizacja: gminagrodek.pl
Gmina Gródek nad Dunajcem realizuje zadanie pn. „Zagospodarowanie otoczenia Jeziora Rożnowskiego w miejscowości Bartkowa – Posadowa”/ wizualizacja: gminagrodek.pl INTERIA.PL/Informacja prasowa

W wyniku realizacji inwestycji powstanie plac zabaw dla dzieci, budynek zaplecza sanitarnego, tężnia solankowa, wydzielone miejsce pod scenę, wydzielone miejsce dla food trucków, boisko do gry w bule, piaszczysta plaża, ciągi komunikacyjne, spacerowe, tereny zielone, nasadzenia roślinne,  oświetlenie terenu, montaż małej architektury - czytamy na stronie Gminy Gródek nad Dunajcem.

Zdaniem tamtejszych władz - zagospodarowany teren przyczyni się do wzrostu atrakcyjności turystycznej gminy, umożliwi aktywne spędzanie wolnego czasu przy wykorzystaniu zasobów naturalnych.

Na tę chwilę powstała już tężnia solankowa/ wizualizacja: gminagrodek.pl
Na tę chwilę powstała już tężnia solankowa/ wizualizacja: gminagrodek.plINTERIA.PL/Informacja prasowa

Trwa wyścig z czasem

Na tę chwilę powstała już wydzielona plaża, drewniany pomost, tężnia solankowa, alejki spacerowe, miejsce pod food truck, przebieralnie i budynek zaplecza sanitarnego. Ponadto posadzono drzewa, krzewy i innego rodzaju rośliny.

Obecnie trwa budowa placu zabaw dla dzieci z tzw. tyrolką oraz plac do gry w bule. Lokalne władze podkreślają, że robią wszystko, by ten etap prac został zakończony i oddany do użytku jeszcze przed wakacjami.

W kolejnym etapie inwestycji w przypadku pozyskania środków zewnętrznych planowane jest wykonanie zgodnie z pozwoleniem na budowę wodnego placu zabaw z zapleczem szatniowym, montażem urządzeń siłowni zewnętrznej, pergoli - informuje Gmina Gródek nad Dunajcem.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas