Przepis na udane wakacje. Internauci zdradzają swoje ulubione kierunki. "W tym roku Międzyzdroje"

Wakacje trwają w najlepsze, ale gdzie się udać? Każdy ma indywidualne potrzeby i dzisiaj je podamy na talerzu. Sprawdzamy różnorodne przepisy na udany urlop oczami naszych internautów. Szczypta piasku, kapka słońca, gram spokoju i gotowe. Oto kierunki, które najchętniej wybierają użytkownicy.

article cover
@pixelshotmateriał zewnętrzny

Użytkownicy o wczasach. Mają jasne kryteria!

Za pomocą zapytania na naszym Facebooku Interia Kobieta sprawdziliśmy preferencje internautów dotyczące kierunków wakacyjnych. W komentarzach pojawiły się różnorodne propozycje, a wiele osób mówi, że podczas wakacji, chcą cieszyć się ciszą i spokojem. Inni zaś twierdzą, że podczas urlopu musi być także ciepło. 

To zależy, o jakiej porze roku i co kto lubi, oraz czego szuka i jakim budżetem dysponuje.
mówi Grzegorz Wrona Wronkowski

Pani Bogumiła natomiast komentuje, że nie ważne jest, gdzie się jedzie, ale istotne jest, z kim się spędza ten czas. Internauci wyjaśniają, że kluczowe są także upodobania wczasowiczów.

Zależy, kto co lubi. Mieszkam nad morzem, około 300 metrów od plaży to dla mnie morze nie jest żadną atrakcją. Lubię pojechać w góry a najchętniej w Alpy. Ciepłe kraje latem też odpadają, więc jakbym miała wybrać jakiś inny kraj, to Islandia jest na pierwszym miejscu.
wyjaśnia Wioleta Rudnik
Pomysły internautów zaskakują
Pomysły internautów zaskakują123RF/PICSEL

To ulubione kierunki wakacyjne internautów. Ciepłe kraje wygrywają

Pojawiło się wiele odpowiedzi ze strony użytkowników Facebooka. Zdecydowana większość latem wybiera cieplejsze regiony. W komentarzach kilka razy pojawiła się Grecja. Nie ma się czemu dziwić, turyści mają szeroki wybór atrakcji i wysp. Chętnie wybierają się na Kretę, Korfu, Zakynthos lub Rodos. Warto pamiętaj również, że ciekawego wyjazdu można doświadczyć w kontynentalnej części kraju lub na mniej znanych wysepkach, takich jak Paros, Skiatos, czy Lesbos.

Tam, gdzie ciepła woda i słoneczko.
Teresa Szetela
Widok z lotu ptaka na Korfu
Widok z lotu ptaka na Korfu123RF/PICSEL

Wśród wyborów internautów pojawił się również włoska Toskania, Hiszpania, Albania oraz Portugalia.

Francja oczywiście! Masz tu wszystko: morze ciepłe i chłodne, ocean, góry, wyspy, wulkany, tropiki, winnice, niezliczone zabytki, rozrywkę na najwyższym poziomie, Disneyland, zamki, przepyszne jedzenie (400 gatunków sera!). Długo by jeszcze wymieniać...
wyjaśnia Joanna Stankiewicz-Allaume

Inni zaś wolą wyruszyć poza granice Unii Europejskiej i wskazują Turcję, Egipt, Dominikanę i Barbados. Natomiast osoby takie jak Pani Ewa, mają niezaspokojony głód zwiedzania i chcą odwiedzać miejsca, w których jeszcze nie byli. Takie myślenie, daje nam ogromny wybór.

Wszędzie tam, gdzie jeszcze nie byłam.
Ewa Lachowska
Plaża turecka
Plaża turecka123RF/PICSEL

Internauci chętnie zostają w kraju. Pokochali te regiony

Jak się okazuje, nie tylko wyjazdy za granicę w głowach Polaków. Internauci doceniają polskie góry i Bałtyk. W komentarzach pojawia się Krynica Morska, gdzie możemy wylegiwać się na plaży, czy wdrapać się na Wielbłądzi Garb z widokiem na Zalew Wiślany i morze.

W tym roku Międzyzdroje już za tydzień.
Mirek Cichosz

Internauci wybierają także Bory Tucholskie, gdzie turyści mogą zjednoczyć się z przyrodą w jednym z najbardziej rozległych kompleksów borów sosnowych w Polsce. To idealne miejsce, aby wypocząć nad jeziorem na łonie natury.

Bory Tucholskie
Bory TucholskieGetty Images

Pani Jolanta wspomina, że najlepsze wyjazdy spędza w Bieszczadach ze sprawdzonymi kompanami podróży. W tym regionie znajdziemy: Zaporę w Solinie, Bieszczadzki Park Narodowy, Rezerwat przyrody Sine Wiry, czy też Wodospad Szepit na potoku Hylaty. To region, do którego można wracać po więcej.

Natomiast Pani Maria wyjaśnia, że jej do odpoczynku wystarczy własna działka na odludziu. Podczas urlopu docenia przyrodę i błogi spokój. Inni odpowiadają, że chcą wolny czas spędzić z najbliższą rodziną.

Halfpointmateriał zewnętrzny

Chcesz poznać dokładne odpowiedzi internautów na temat najlepszych kierunków wakacyjnych? Znajdziesz je na naszej stronie Facebook Interia Kobieta lub klikają w poniższy post, który przekieruje cię automatycznie do wszystkich komentarzy. Zapraszamy do podzielenia się swoją opinią!

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!materiały promocyjne
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas