Stewardesa zdradza trik z butelką. Zrób to od razu po wejściu do pokoju w hotelu

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Przygotowując się do podróży, warto pomyśleć o tym, w jaki sposób możemy zadbać o nasze bezpieczeństwo podczas pobytu w hotelach, zwłaszcza gdy wakacje zamierzamy spędzić w obcym kraju lub w nowym, nieznanym nam miejscu. Popularna w mediach społecznościowych stewardesa Esther, wskazała środki ostrożności, które warto podjąć tuż po zameldowaniu.

Jak zadbać o bezpieczeństwo w hotelu?
Jak zadbać o bezpieczeństwo w hotelu? 123RF/PICSEL

Bezpieczeństwo w pokojach hotelowych. Stewardesa przestrzega by zachować ostrożność

Nocowanie w hotelach podczas podróży jest nieuniknione, jednak niekiedy pokoje hotelowe napawają nas niepokojem, zwłaszcza gdy nocujemy w nieznanym nam miejscu, czy też za granicą. Jeszcze niedawno intruzi w pokojach, czy też bycie podglądanym przez ukrytą kamerę kojarzyło się nam z fabułą filmową, jednak coraz częściej możemy usłyszeć o takich sytuacjach w mediach.

O niebezpieczeństwie przestrzega również stewardesa Esther znana na Tik Toku jako @estersturrus. Podczas relacji dla Express.co.uk opowiedziała o zdarzeniu, które spotkało jej kolegę z załogi, zmuszając ją do podjęcia dodatkowych środków ostrożności. Z tego powodu Esther podkreśla znaczenie dokładnej kontroli pokoju hotelowego zaraz po zameldowaniu.

Zrób to po zameldowaniu. Prosty trik z butelką

Stewardesa radzi, aby dokładnie obejrzeć pokój tuż po zameldowaniu. Jednakże, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo i szybką drogę ucieczki, warto ustawić walizkę tak, aby drzwi do naszego pokoju pozostały otwarte na oścież.

Następnie należy sprawdzić wszystkie możliwe kryjówki - szafy, przestrzenie za drzwiami, i zasłonami, łazienkę, a także przestrzeń pod łóżkiem.

Jak wyjaśniła stewardesa, również na to istnieje prosty trik - wystarczy pod łóżko hotelowe wtoczyć butelkę wody. Jeśli butelka przejdzie na drugą stronę, nie mamy czego się obawiać, jeśli jednak coś ją zatrzyma, może to świadczyć o obecności intruza. W przypadku braku butelki z wodą można użyć puszki z napojem lub małej butelki z minibaru. Choć trik może wydawać się absurdalny, zapewnia dodatkowy spokój ducha.

Jak zadbać o bezpieczeństwo w hotelu?
Jak zadbać o bezpieczeństwo w hotelu? 123RF/PICSEL

Sposób na spokojny sen. Walizka zadziała niczym alarm

Kolejnym cennym trikiem jest wykorzystanie bagażu do zabezpieczenia drzwi. Umieszczenie walizki przy drzwiach hotelowego pokoju działa jak alarm. Jeśli ktoś spróbuje w nocy wejść do naszego pokoju, hałas poruszającej się walizki, ostrzeże nas o intruzie, a nawet może go odstraszyć.

Zastawienie drzwi hotelowych walizką może zadziałać jak alarm
Zastawienie drzwi hotelowych walizką może zadziałać jak alarm 123RF/PICSEL

Zobacz również: 10 mln w cztery miesiące. Kierunek przeżywa turystyczne oblężenie

Jak wykryć ukrytą kamerę w pokoju hotelowym? Wystarczy latarka w telefonie

Mimo że naruszanie prywatności gości hotelowych jest nielegalne, turyści coraz częściej znajdują ukryte kamery w sypialniach i łazienkach. Są to zazwyczaj urządzenia o niewielkich rozmiarach, sprytnie schowane w wykrywaczu dymu, głośniku radia, lampie i innych sprzętach.

Co ciekawe to prywatni właściciele wynajmujący mieszkania i pokoje są bardziej skłonni do tego typu nielegalnych praktyk. A przynajmniej to w tych obiektach urządzenia szpiegowskie są częściej wykrywane.

Aby upewnić się, że w naszym pokoju nie jesteśmy podglądani, warto sprawdzić go przy pomocy latarki z telefonu. Jak to zrobić?

W badanym pomieszczeniu należy zgasić światło i powoli, dokładnie, oświetlać wszystko, co znajduje się w pokoju. Nie zapominamy o czujnikach umieszczonych na suficie i o innych zakamarkach. Szczególnie uważnie skanujmy miejsca, z których jest dobry widok na łóżko i prysznic. Niebieskawe refleksy mogą świadczyć o tym, że światło odbija się od soczewki. W tym miejscu może być ukryta kamera.

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!materiały promocyjne
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}