Stewardessa radzi, jaką walizkę zabrać na podróż samolotem

Sezon urlopowy coraz bliżej, a wielu z nas na tegoroczne wakacje planuje wybrać się samolotem. Przygotowując się do podróży, ważnym aspektem, który musimy wziąć pod uwagę, jest bagaż. Jaka walizka jest najlepsza do samolotu i jak ją spakować? Na te pytania odpowiedzi udzieliła stewardessa z 16-letnim doświadczeniem.

Takiej walizki nie wybieraj na podróż samolotem
Takiej walizki nie wybieraj na podróż samolotem123RF/PICSEL

Na łamach "Daily Mail" pojawił się artykuł, dotyczący wyboru odpowiedniej walizki na podróż samolotem. W tekście zacytowano słowa brytyjskiej stewardessy Emilie, która 16 lat pracuje w zawodzie i dziś doskonale wie, jaka walizka najlepiej sprawdzi się do podróży lotniczej.

Jaką walizkę wybrać na podróż samolotem? Na to zwróć szczególną uwagę 

Pierwszą radą ekspertki jest kierowanie się trwałością materiału przy wyborze walizki. Wbrew pozorom wybór twardej walizki podróżnej może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Pasażerowie zwykle myślą, że walizki z twardą skorupą są bardziej wytrzymałe niż walizki z tkaniny, ale w rzeczywistości jest odwrotnie. Twarde okładki mogą łatwo ulec pęknięciu pod naciskiem innych toreb, gdy wszystkie zostaną spakowane razem w luku bagażowym
cytuje stewardessę "Daily Mail"

Pamiętajmy też o innej kwestii — kupując walizkę, nie warto oszczędzać, ponieważ te wykonane z gorszej jakości materiału są mniej odporne na wszelkie uszkodzenia, które mogą powstać podczas załadunku lub rozładunku samolotu.

Pamiętajmy, że tańsze walizki, wykonane z materiału wątpliwej jakości, szybciej się nam zużyją, a my ponownie będziemy musieli wydać pieniądze na zakup nowej walizki. W takiej sytuacji może się okazać, że to inwestycja w nieco droższą i lepiej wykonaną walizkę będzie bardziej oszczędnym rozwiązaniem.

Czy wygląd walizki ma znaczenie? Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że wygląd walizki ma wpływ na naszą wygodę oraz może przyśpieszyć nam proces opuszczenia lotniska po przylocie. Według stewardessy warto decydować się na jasne lub kolorowe walizki, które łatwo zlokalizujemy na taśmie. Najgorszym wyborem będzie czarna walizka, którą trudno odróżnić od pozostałych.

Ekspertka ostrzega jednak, aby wybierając jasny kolor unikać bieli — taka walizka już po pierwszym locie będzie zauważalnie brudna.

Walizkę w jasnym lub jaskrawym kolorze łatwiej znajdziemy na taśmie, dzięki czemu szybciej i sprawniej opuścimy lotnisko po przylocie
Walizkę w jasnym lub jaskrawym kolorze łatwiej znajdziemy na taśmie, dzięki czemu szybciej i sprawniej opuścimy lotnisko po przylocie 123RF/PICSEL

Jak pakować walizkę do samolotu?

Gdy już kupimy naszą walizkę, przychodzi czas na jej spakowanie. Emilie proponuje, aby wybierając ubrania, które ze sobą zabierzemy, przygotować sobie gotowe stylizacje, które z pewnością wykorzystamy. Dzięki temu unikniemy pakowania zbyt dużej ilości ubrań.

Ekspertka przestrzega również przed wyciekiem płynów w bagażu.

Zmiana ciśnienia powietrza może czasami powodować wyciek płynów, nawet jeśli mają mniej niż 100 ml, a górna część jest przykręcona
tłumaczy

Z tego powodu sugeruje, aby płyny zawsze pakować osobno w szczelnym opakowaniu, a w walizce umieszczać je z dala od ważnych dokumentów.

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!.
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas