Świętokrzyska Ibiza przyciąga piaszczystą plażą i licznymi atrakcjami. Tylko 2 godziny drogi z Warszawy

Sielpia Wielka to malownicze miejsce wypoczynkowe w województwie świętokrzyskim, oddalone o około 40 km od Kielc. Dogodne położenie komunikacyjne oraz urokliwe krajobrazy sprawiają, że w sezonie letnim miejsce to tętni życiem, a w ostatnich latach zyskało nawet miano "Świętokrzyskiej Ibizy".

 Świętokrzyska Ibiza kusi piaszczystą plażą i licznymi atrakcjami
Świętokrzyska Ibiza kusi piaszczystą plażą i licznymi atrakcjami 123RF/PICSEL

"Świętokrzyska Ibiza" uwielbiana przez turystów. Miejsce to ma wiele do zaoferowania

Sielpa Wielka to urokliwa wieś położona w województwie świętokrzyskim, w powiecie koneckim, w gminie Końskie. Leży ona nad ogromnym zalewem, dzięki któremu miejsce to przypomina zagraniczny kurort.

Sezon letni nad zalewem w Sielpi oficjalnie rozpoczyna się 1 lipca, jednak już wraz z nadejściem pierwszych ciepłych dni, miejsce to zaczyna tętnić życiem. Turystów przyciąga nie tylko piękne Jezioro Sielpińskie, ale również liczne lokale gastronomiczne i punkty usługowe.

Jak podaje Radio Eska, do dyspozycji odwiedzających jest ponad 300 rowerków wodnych, pole namiotowe oraz park linowy. Sezon letni obfituje w imprezy plenerowe, dyskoteki oraz wydarzenia sportowe, co sprawia, że atmosfera w Sielpi jest porównywana do tej panującej na hiszpańskiej Ibizie. Nad zalewem można nawet kupić pamiątki z hasłem "Świętokrzyska Ibiza".

Aktywny wypoczynek w Sielpi. Atrakcyjne miejsce nie tylko dla miłośników plażowania

Sielpia Wielka to raj dla miłośników aktywnego wypoczynku. Miejscowość przecinają dwa szlaki turystyczne: niebieski prowadzący z Pogorzałego do Kuźniaków oraz czerwony, biegnący od rezerwatu przyrody Diabla Góra do Łącznej. Sielpia jest również punktem początkowym dwóch szlaków rowerowych — czerwonego w stronę Końskich i zielonego w kierunku Błotnicy. Jezioro Sielpińskie oferuje możliwość wynajęcia kajaków, żaglówek i pontonów, a także jest popularnym miejscem wędkowania.

Na miejscu można wypożyczyć m.in. rowery wodne
Na miejscu można wypożyczyć m.in. rowery wodneHubert Hardy/REPORTEREast News

Sielpia to nie tylko plaże. W okolicy znajdziemy wiele atrakcji

Sielpia Wielka to również doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek. W miejscowości znajduje się wesołe miasteczko oraz park linowy, które dostarczają rozrywki zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Warto tam również odwiedzić Muzeum Staropolskiego Zagłębia Przemysłowego, gdzie można podziwiać 8-metrowe koło wodne oraz maszyny z przełomu XVIII i XIX wieku. Muzeum jest czynne przez cały rok.
Niedaleko Sielpi, w odległości 23 km, znajduje się Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Ta letnia rezydencja słynnego pisarza, położona na malowniczej skarpie, jest wspaniałym miejscem na jednodniową wycieczkę.

Sielpia Wielka, z bogatą ofertą turystyczną i malowniczymi krajobrazami, stanowi idealne miejsce na letni wypoczynek, zarówno dla miłośników aktywności fizycznej, jak i rodzin poszukujących relaksu i zabawy.

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!materiały promocyjne
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas