Reklama

Reklama

Tam wciąż są upały i trwa sezon. Z Polski dolecisz szybko i tanimi liniami

Gdy zaczyna się listopadowa słota, wiele osób zastanawia się nad tym, by uciec choć na chwilę w poszukiwaniu słońca. Dzięki tanim lotom jesienne wypady na południe zyskują na popularności. Gdzie najlepiej wyjechać w listopadzie?

Wyjątkowo ciepły i łagodny tegoroczny październik ustępuje miejsca listopadowi. Wraz z nim nadchodzi ochłodzenie i ta mniej lubiana część jesieni. Ale podczas gdy u nas zaczynają się przymrozki i musimy coraz częściej wyciągać z szaf zimowe kurtki, są miejsca oddalone o kilka godzin samolotem, gdzie pogoda jest o wiele przyjemniejsza.

Niektóre z tych kierunków od lat znane są turystom, choć większość osób udaje się tam głównie w miesiącach letnich. Jesienią mają jednak wciąż wiele do zaoferowania. Szczególnie, że to okres, kiedy nie ma tłumów, a upał delikatnie odpuszcza. Choć z tym ostatnim bywa różnie.

Reklama

Turcja - Hit wśród Polaków

Co prawda najchętniej odwiedzanym przez Polaków krajem jest Chorwacja, ale jeśli spojrzymy tylko na dane z biur podróży to w przypadku wycieczek zorganizowanych i wyjazdów typu all-inclusive króluje u nas Turcja. I o ile w listopadzie nad Adriatykiem pogoda nie rozpieszcza, o tyle na południowym wybrzeżu Turcji temperatury dalej przekraczają 25 stopni. 

Co więcej od kwietnia 2022 kraj ten jeszcze bardziej otworzył się na turystów z Polski i teraz możemy wjeżdżać na jego teren bez paszportu, okazują jedynie dowód osobisty. 

Przeczytaj więcej: Najlepsze miejsca na jesienny urlop. Kuszą pogodą i cenami

Malta - Afrykańskie słońce w Europie

Na niewielkiej wyspie na Morzu Śródziemnym sezon trwa praktycznie cały rok. Zimą co prawda bywa tu wietrznie i surowo, ale w listopadzie można spodziewać się jeszcze wakacyjnej pogody, pozwalającej na kąpiele w morzu. Na Malcie ceny w listopadzie spadają do poziomu tych, na które natrafić możemy w sezonie nad naszym Bałtykiem. 

Transport na wyspę to także kolejny argument za tych kierunkiem, albo można dostać się tam bezpośrednio z wielu polskich miast: Krakowa, Poznania, Warszawy, Gdańska, Katowic czy Wrocławia. 

Przeczytaj więcej: Kiedy zaplanować jesienny wyjazd? Wtedy najlepiej wziąć urlop

Cypr - Starożytna historia w krótkich spodenkach

Należący do Unii Europejskiej Cypr od lat chętnie wita turystów znad Wisły. Sieć połączeń lotniczych na wyspę sprawia, że w niecałe trzy godziny przenosimy się z deszczowej w listopadzie Polski do skąpanej w słońcu i oliwie ojczyzny halloumi. Pogoda na Cyprze późną jesienią nie jest typowo plażową aurą z upałami. 

Jest za to idealna do zwiedzania, a na wyspie zdecydowanie jest co zobaczyć. Ogrom antycznych zabytków i naturalnych (nie tylko!) nadmorskich krajobrazów spokojnie wypełni po brzegi program tygodniowego wyjazdu.

Przeczytaj więcej: Te miejsca to hity na wakacje w październiku. Trzy najlepsze kierunki

Izrael - Pustynny żar w listopadzie

30 stopni w listopadzie bez konieczności długiego lotu na drugi koniec świata? Zapraszamy do Izraela. Ci, którzy chcą zażyć typowych nadmorskich wakacji z pewną pogodą, mogą wybrać znany bardzo dobrze wśród Polaków południowy kurort Ejlat nad Morzem Czerwonym. 

Jeśli wolicie nieco niższe (ale wciąż wysokie jak listopad) temperatury i przy okazji chcecie zakosztować bogatego życia kulturalnego i nocnego, otworem dla przyjezdnych stoi Tel Awiw ze swoim wybrzeżem nad Morzem Śródziemnym. Będąc w Izraelu nie sposób także pominąć wycieczki do Jerozolimy czy nad Morze Martwe. 

Wyspy Kanaryjskie - łagodne lato jesienią

Teneryfa, Lanzarote, Gran Canaria, Fuerteventura - te nazwy bardzo dobrze znane są tym, którzy na jesień lubią wyrwać się na chwilę z objęć chłodu. Temperatury na Wyspach Kanaryjskich przekraczają w listopadzie 25 stopni, ale ruch turystyczny wyraźnie hamuje, dzięki czemu jest to bardzo dobry kierunek na jesienny wypad. 

Każda z wysp jest dobrze skomunikowana i można dostać się na nią z Polski. Dodatkowo biura podróży oferują mnóstwo wycieczek na popularne "Kanary".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje jesienią | listopad | Cypr | Malta | Izrael | wyspy kanaryjskie | Turcja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy