Tego nigdy nie ubieraj do samolotu. Ekspert radzi. Unikniesz przykrych problemów

Aleksandra Tokarz

Opracowanie Aleksandra Tokarz

Podróż samolotem bywa dla wielu prawdziwą przygodą. Zanim jednak, z uśmiechem na twarzy i ekscytacją na nadchodzący urlop, przekroczysz próg terminala, dokładnie zastanów się, co ubierzesz. Prosty błąd w komponowaniu garderoby może bowiem sprawić, że narazisz swoje zdrowie na szwank. Czego nie ubierać do samolotu? Eksperci radzą.

Czego nie ubierać do samolotu?
Czego nie ubierać do samolotu? 123RF/PICSEL

Lotniskowy zgiełk i zamieszanie, a także niecierpliwe oczekiwanie, niekiedy przedłużające się wręcz w nieskończoność, są jednym z najbardziej uciążliwych części urlopu. Sama podróż samolotem bywa jednak dla wielu nie lada przeżyciem. Wszystko jednak do momentu.

Jak się okazuje, prosty błąd może sprawić, że wymarzone wakacje i chęć odpoczynku zamienią się w obawę o własne zdrowie. Eksperci nie mają wątpliwości - przed podróżą lepiej dobrze przemyśl, co na siebie założysz. Unikniesz w ten sposób przykrych konsekwencji.

Jak wygodnie ubrać się do samolotu? Postaw na komfort, ale uważaj

Luźne ubrania, wykonane z naturalnych, przewiewnych tkanin, zapewniające komfort ruchu i wygodę to jeden z najlepszych wyborów, przy okazji podróży samolotem. Przepuszczając powietrze i wilgoć zapewniają bowiem świeżość w trakcie całego lotu, nie ograniczając jednocześnie ruchów. Pozwolą przy tym na krótką drzemkę, a kolejno nabranie nieco energii na intensywny czas wakacji.

Dyskusje rodzi jednak rodzaj wybieranego na podróż obuwia. Jedni, idąc za radą wygodnego ubioru, stawiają na sneakersy czy trampki. Inni zaś, myśląc w zupełnie podobnych ramach, wybierają odsłonięte klapki lub sandałki. Kto ma rację? Eksperci nie mają wątpliwości.

Jak się ubrać na pokład samolotu? Tego błędu unikaj jak ognia

Eksperci zgodnie radzą - do samolotu nie zakładaj obuwia, które odsłania stopy. Nawet, jeśli wybierasz się w podróż do ciepłych krajów. Możesz bowiem narazić się na nieprzyjemne skutki zdrowotne. Chodzi o higienę.

Jak wygodnie ubrać się do samolotu? Postaw na komfort, ale uważaj
Jak wygodnie ubrać się do samolotu? Postaw na komfort, ale uważaj123RF/PICSEL

Podłoga w samolotach bywa bowiem znacznie brudniejsza, niż może wydawać się na pierwszy rzut oka. "Zapewne minęło już trochę czasu, odkąd podłoga i miejsca pod siedzeniami były dokładnie czyszczone. Pamiętaj, aby, idąc do łazienki, zawsze wkładać buty. Nie myśl, że ciecz, która jest na podłodze, to tylko woda" - ostrzega w rozmowie z travelandleisure.com Bobby Laurie, ekspert ds. podróży i były członek personelu pokładowego.

W trakcie turbulencji podłoga w toalecie może bowiem pokryć się zawartością muszli klozetowej. A to jest nie tylko niehigieniczne, ale również mocno niezdrowe. Szczególnie jeśli skażemy swoją skórę na bezpośredni kontakt z podobnymi płynami.

Przy okazji warto pamiętać, że zakup biletu jest automatyczną zgodą na warunki przewozu. A mimo iż większość linii lotniczych nie ma w nich jasno określonego dress codu, coraz częściej umieszcza tam notkę o tym, co na pokładzie jest surowo zabronione. Tym sposobem wiele linii, ze względów higienicznych, zabrania podróży z gołymi stopami. Pasażer, który nie dostosuje się do wytycznych, może nawet zostać poproszony o opuszczenie pokładu.

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!.
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas