Uwielbiana przez polskich turystów wyspa łagodzi restrykcje!

Ponieważ większość mieszkańców Malty przyjęło już trzecią dawkę szczepionki przeciw Covid-19, rząd tej wyspy zdecydował się na poluzowanie obostrzeń epidemicznych. Także tych dotykających turystów. Co się zmienia?

Malta łagodzi zasady wjazdu dla turystów
Malta łagodzi zasady wjazdu dla turystów123RF/PICSEL

Malta cieszy się ogromnym powodzeniem wśród polskich turystów. Przystępne ceny, zawsze piękna pogoda, widowiskowe krajobrazy - wszystko to przyciągało od dawna nieliczone rzesze letników, w dużej mierze z Polski.

Jednak po wybuchu epidemii koronawirusa w większości mogliśmy zapomnieć o zagranicznym wypoczynku. Na szczęście wygląda na to, że sytuacja zaczyna się poprawia

Niedawno maltański wicepremier i minister zdrowia Chris Fearne chwalił się osiągnięciami władz w walce z zakażeniami. Na dowód jego słów Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób potwierdziło, że właśnie ten kraj cieszy się obecnie najniższym wskaźnikiem zachorowań na Covid-19 w całej Unii Europejskiej.

W związku z tym już w kwietniu zostaną złagodzone zasady dla turystów udających się właśnie tam.

Nowe zasady wjazdu na Maltę

Polska znajduje się na czerwonej liście krajów stworzonych przez władze Malty. Od 11 kwietnia 2022 roku, obywatele takich państw, by wjechać na jej teren, będą musiały okazać negatywny wynik tekstu PCR, wykonany mniej niż 72 godziny przed planowanym przybyciem. Do wjazdu uprawnia również nie starszy niż 180 dni certyfikat ozdrowieńca.

Od 10 kwietnia osoby uczestniczące w imprezach masowych nie będą już musiały okazywać potwierdzenia przyjęcia szczepionki.

Turystyka wraca do normalności?

Maltańska Organizacja Turystyczna jest bardzo zadowolona z działań rządu, mających na celu przywrócenie skali turystyki na wyspie sprzed wybuchu pandemii.

Zaznaczają, że teraz osoby, które z jakichś powodów nie przyjęły szczepionki, mogą przyjechać i wypoczywać, bez obowiązku odbycia kwarantanny.

Johann Buttigieg dyrektor generalny Maltańskiej Organizacji Turystycznej podkreślił, że maltańscy przedsiębiorcy z niecierpliwością oczekują powrotu turystów.

Zobacz również:

"Sobota na Love Island": Karolina Gilon odkrywa uroki HiszpaniiPOLSAT GO
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas