Polacy już wiedzą, gdzie wyjadą na wakacje! Tam będzie tłoczno!

Chociaż w Polsce jeszcze zima, to wiele osób myśli już o wakacjach. Aby trafić na korzystne oferty, urlop należy planować już teraz i skorzystać z dobrych cen biletów lotniczych. Wiadomo także, jakie kierunki podróży wybiorą w tym roku najchętniej Polacy.

Polacy są spragnieni wakacji. Mimo niepewnej sytuacji, już planują urlop w 2022 roku
Polacy są spragnieni wakacji. Mimo niepewnej sytuacji, już planują urlop w 2022 rokuMustafa Ciftci/Anadolu AgencyGetty Images

Turcja - czarny koń wakacji 2022?

Jak wskazuje najnowszy raport przygotowany przez serwis Wakacje.pl, Polacy w tegoroczne wakacje postawią na dobrze znane i sprawdzone kierunki.

Dodaje, że popularne kurorty jak Alanya, Side, Belek oraz Kemer przyciągają turystów, szczególnie rodziny z dziećmi, dobrze zorganizowaną bazą hotelową oferującą liczne atrakcje dla najmłodszych, jak i ofertą all inclusive, co pozwala z góry zaplanować wakacyjne wydatki. Ten czynnik może okazać się bardzo istotny podczas planowania urlopu.

Ceny wyjazdów na Riwierę Turecką zaczynają się od 1378 zł za tygodniowy pobyt w hotelu czterogwiazdkowym z wyżywieniem w formie all inclusive (w październiku) i od 1853 zł w okresie wakacji szkolnych.

Godne polecenia są również kurorty Marmaris czy Kusadasi leżące na Wybrzeżu Egejskim. Tu za wypoczynek zapłacimy odpowiednio od 1352 zł za tygodniowy pobyt w hotelu czterogwiazdkowym, z wyżywieniem w formie all inclusive (w październiku) i od 2059 zł w okresie wakacji szkolnych. Warto również zwrócić uwagę na urokliwe Wybrzeże Likijskie. Cena tygodniowego wypoczynku w Fethiye czy w Oludeniz zaczyna się od 1910 zł od osoby we wrześniu, w szczycie sezonu wakacyjnego ceny zaczynają się od 2345 zł.

Tłumy na lotniskach czekają nas również i w tym roku?
Tłumy na lotniskach czekają nas również i w tym roku?Associated PressEast News

Zobacz również: Wakacje: Polacy chcą na plażę. Już planują wakacje 

Grecja a może jednak Egipt? Polacy stawiają na znane miejsca

Na duże zainteresowanie ze strony polskich turystów wciąż może liczyć Grecja. Choć niezmiennie to Kreta, Rodos, Zakintos, Kos i Korfu święcą turystyczne triumfy, zauroczeni słoneczną Helladą Polacy coraz chętniej odkrywają te nieco mniej popularne zakątki jak Kefalonię czy Samos.

Grecja to niewątpliwie doskonały pomysł na spędzenie urlopu i warto ją odwiedzić jeszcze przed lub po sezonie wakacyjnym, wtedy ceny wypoczynku zaczynają się od 1128 zł., przy okazji mamy gwarancję spokoju i pustych plaż, co jedynie potęguje zachwyt nad krainą bogów i mitów.

Na trzecim miejscu najpopularniejszych kierunków na lato 2022 znalazł się Egipt. Wybierają go zarówno ci, którzy plażowanie przeplatają z nurkowaniem, jak i ci, których porywa niezwykła historia kraju faraonów. A ten rok będzie dla Egiptu wyjątkowy, w listopadzie nastąpi bowiem otwarcie Wielkiego Muzeum Egipskiego. Ciekawie jawią się również zapowiadane na listopad obchody stulecia odkrycia grobu Tutenchamona, co może stanowić dodatkową atrakcję dla zwiedzających i skłonić do odłożenia planów wakacyjnych na późniejszy termin. Na szczęście, jak podkreśla Agata Biernat, Egipt jest kierunkiem całorocznym.

Polacy ochoczo ruszyli do biur podróży. Które kraje cieszą się największą popularnością?
Polacy ochoczo ruszyli do biur podróży. Które kraje cieszą się największą popularnością? 123RF/PICSEL

Dwie ostatnie pozycje w pierwszej piątce wakacyjnych kierunków zajmują Hiszpania i Tunezja. Jeśli chodzi o Hiszpanię, według prognoz palma pierwszeństwa w tym roku przypadnie Majorce - to właśnie na tę wyspę poleci niemal co czwarty klient decydujący się na Hiszpanię. Oczywiście do wyboru pozostają jeszcze Minorka, Ibiza, Wyspy Kanaryjskie i część lądowa, która stanowi doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nawet w trakcie wakacji nie chcą uciec od zgiełku wielkich miast.

W przypadku Tunezji najczęściej wybieranym kierunkiem jest wyspa Dżerba, na drugim miejscu plasuje się Monastyr. Pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych krajów wybieranych na tegoroczne lato uzupełniają: Bułgaria, Cypr Północny, Cypr, Chorwacja i Włochy.

Jaskinia Hang Son DongAFP
INTERIA.PL/ PAP Life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas