Reklama

Reklama

Z tych miejsc śmieje się cała Polska. Powód jest zaskakujący

- Nałogi? - Zimna Wódka. - A ja Złe Mięso. Czy ten dialog na pewno dotyczy nie najlepszego prowadzenia się w życiu? Niekoniecznie. Równie dobrze może być to rozmowa dwóch osób na temat miejsca zamieszkania. W Polsce istnieją bowiem miejscowości o nazwach śmiesznych, konsternujących i wyjątkowo oryginalnych. Zapraszamy was w tematyczną podróż po niektórych z nich.

Wydaje się, że osoba parskająca co i rusz śmiechem podczas przeglądania geograficznego atlasu Polski to widok niecodzienny i bardzo rzadko spotykany. Jednak osoby, których pasją jest poznawanie naszego kraju, stwierdzą z pewnością, że takie sytuacje powinny zdarzać się bardzo często. Jak w każdym kraju na świecie, także u nas znajdziemy większe lub mniejsze skupiska ludzkie ochrzczone nazwami tak zaskakującymi, że trudno się nie uśmiechnąć.

Świat na wyciągnięcie ręki

Marzycie, by zwiedzać Wenecję, Amerykę, Syberię, Węgry, Rzym, Paryż, czy Bagdad, ale nie dysponujecie funduszami na tak dalekie wycieczki? Głowa do góry! Wszystkie te miejsca można poznać, nie przekraczając polskich granic. 

Reklama

Tak bowiem brzmią nazwy miejscowości znajdujących się na terenie naszego kraju. Spragnieni egzotyki, rozgrzanych wydm i wielbłądów  mogą wybrać się także do wsi Broniewice w województwie kujawsko-pomorskim - gdyż jej część nosi nazwę Sahara. A ci, którzy nie mają akurat czasu na wycieczkę do Ameryki, mogą zamiast niej odwiedzić Ameryczkę - będzie z pewnością szybciej.

Zupełne zezwierzęcenie

Kolejnym ważnym działem naszego geograficznego zestawienia są wsie i miejscowości, których nazwy wzięły się od dużych i małych zwierzaków. Z pewnością warte wzmiankowania są Pszczółki, Lisice, Jeże, Źrebięta, Owieczki (wszystkie w województwie łódzkim), Łosie, Gacki, Zające (małopolskie). 

Żuk Nowy i Królik Polski to już atrakcje Podkarpacia. W województwie mazowieckim znajduje się mityczny Jednorożec, a w podlaskim tajemnicze, trochę niepokojące Półkoty. W warmińsko-mazurskim możemy odwiedzić zaś Kotki, Suczki i Wiewiórkę, a Mrówki i Szczury czekają na nas w Wielkopolsce. 

Jak Bógdał - Bożedary: Browarek, Wińsko, Pierożki i Złe Mięso to Pohulanka i Zgon

Powyższe zdanie zbudowane jest oczywiście z nazw miejscowości leżących w naszym kraju. Czym jeszcze może zaskoczyć nas mapa Polski? 

Dla fanów podróży transcendentalnych proponujemy trasę przez Piekło (a także Piekło Dolne i Górne), Górne i Dolne Wymiary, Niebo, Czyściec i Niepiekło. Osobom zagubionym na tej trasie pomocą być może posłuży wieś Teolog, leżąca nad wschodnim brzegiem jeziora Drzycimskiego.  

Wielbiciele czarnego humoru z pewnością docenią także Złe Mięso, Zgon, Zdradę, Donosy, Plugawicę, Małachowo-Złych Miejsc, Wielką Lipę, Nędzę, Sieroty, Pomyje i Kłopoty-Stanisławy. 

Entuzjaści ostrego grania obowiązkowo powinni udać się do wsi Zamęt, od której swoją nazwę zapożyczył norweski zespół blackmetalowy Mayhem. Być może tak właśnie było... Nikt nie wie tego z pewnością, nawet autor podręcznika "Historia i Teraźniejszość".

Żelazna klasyka

Osoby rozmiłowane w zdjęciach na tle tablic z nazwami miejscowości przynajmniej raz w życiu powinny udać się na pielgrzymkę do takich miejsc jak: Pupki, Sukowate, Dziadowa Kłoda, Swornegacie, Niemyje-ząbki, Grzeczna Panna, Miesiączkowo, Ciućmanija, Oszczywilk, Żulinki, czy Szczaniec. 

A jeśli czas pozwoli, warto nawiedzić też Alfonsów, Leśne Odpadki, Zgniłe Błoto, Swędzieniejewice, Posmykowiznę, Niedośpielin, Smyraki, Pieczonogi i oczywiście Nowe Rumunki.

Będąc zaś na wschodzie kraju, mało kto odmówiłby sobie łączonej wizyty w tak zwanym lubelskim trójmieście, w którego skład wchodzą miejscowości Nielisz, Cyców, Niemce.

A na koniec polecamy wieś Koniec.

Czytaj także:

Co jeść i pić, by szybciej pozbyć się kaca?

Rosyjska influencerka spodziewa się kolejnego dziecka z pasierbem. Młodego partnera wychowywała od małego

Skarpetka Jana Pawła II relikwią. Miała uratować egzorcystę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: śmieszne nazwy miejscowości | Podróże

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy