Reklama

Reklama

3 sprawdzone sposoby, na schłodzenie domu w gorące dni

Marzysz, by podczas letnich upałów twoje mieszkanie było przyjemnym, chłodnym schronieniem? Sprawdź, co zrobić, by się to udało.

O sposobie na obniżenie temperatury w domu zaczynamy zwykle myśleć, gdy słońce już mocno przygrzeje. Może warto poszukać rozwiązania tego problemu, zanim nadejdą najcięższe upały? Jednym ze skuteczniejszych jest zamontowanie w oknach osłon przeciwsłonecznych.

Markizy

Warte uwagi są markizy, które na pierwszy rzut oka przypominają tradycyjne rolety wewnętrzne. Przy ich produkcji zastosowano jednak kilka nowoczesnych rozwiązań, które sprawiają, że zasłanianie nimi okien jest dużo wygodniejsze niż przy użyciu zwykłych żaluzji. Markizy zrobione są z tworzywa o fakturze siateczki, chronią więc wnętrze przed słońcem, ale nie zaciemniają go całkowicie.

Reklama

Zasłaniając nimi okna w słoneczny dzień, nie musimy korzystać ze sztucznego światła, bo w domu jest widno. Przebywając w mieszkaniu, możemy też bez problemu obserwować, co się dzieje za oknem. Markiz można też używać przy otwartych oknach zarówno w dzień, jak i wieczorem, bo znakomicie się sprawdzają jako moskitiery. Markizą sterujemy za pomocą pilota lub klawiatury umieszczonej na ścianie. Można też kupić wersję z panelem solarnym. Wtedy markiza rozwija się automatycznie, gdy tylko słońce mocniej przygrzeje.

Osłony tradycyjne

Do osłony okna balkonowego dobre są także tradycyjne markizy. Chronią one przed promieniami słońca nie tylko wnętrze, ale też stojące na balkonie rośliny. Tekstylny daszek rozpięty na aluminiowym stelażu jest szczególnie pożądany, jeśli balkon wychodzi na południową lub południowo- zachodnią stronę świata. Najwygodniejsze są markizy z czujnikami solarnymi. Dzięki nim automatycznie się rozwijają, gdy słońce przygrzewa, a zwijają, gdy zachodzi albo gdy zawieje wiatr.

Zamontowane są na prowadnicach po zewnętrznej stronie okna. Możemy nimi zupełnie zaciemnić pomieszczenie albo pozostawić lekko uchylone, jedynie ograniczając dopływ słonecznego światła. Opuszczone całkowicie nie tylko chronią przed upałem, ale także tłumią dochodzące zewnątrz hałasy. Mogą również stanowić dodatkową ochronę przed włamaniem.

Olivia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje