6 nietypowych zastosowań płynu do płukania jamy ustnej. Sprawdź, czy znasz je wszystkie!
Płyn do płukania jamy ustnej na stałe zagościł w porannej i wieczornej rutynie. Czasami jednak nie możemy stosować go zgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem. Czy w takiej sytuacji nadaje się jedynie do wyrzucenia? Okazuje się, że nie! Preparat do higieny jamy ustnej to produkt wielofunkcyjny. Posiada wiele nieoczywistych zastosowań w codziennym funkcjonowaniu. Sprawdź sześć najbardziej nietypowych!
Spis treści:
Poskramiacz potu
Czasami życie stawia nas w sytuacji podbramkowej, a właśnie wtedy, w najmniej oczekiwanym momencie, skończy nam się ulubiony antyperspirant. Zapach pod pachami, cóż - do najprzyjemniejszych nie należy. Wtedy na ratunek przychodzi płyn do płukania jamy ustnej. Wystarczy delikatnie nasączyć wacik kosmetyczny, przetrzeć i gotowe. To rozwiązanie sprawdzi się także do spoconych dłoni, skutecznie zabijając znajdujące się na nich bakterie oraz pozbywając przykrego zapachu. Należy pamiętać, że to rozwiązanie doraźne i zdecydowanie nie warto stosować go zbyt długo.
Domowy sposób czyszczenia biżuterii
Ciemny nalot i utrata blasku to główny problem posiadaczy srebrnej biżuterii. Nieestetyczny wygląd nie pozwala w pełni cieszyć się ulubionymi naszyjnikami, bransoletkami czy kolczykami. Przy użyciu płynu do płukania ust, domowym sposobem pozbędziemy się brudu oraz zdezynfekujemy biżuterię. Pamiętaj jednak, by w tym przypadku nie stosować płynu, który dodatkowo ma właściwości wybielające, gdyż może spowodować trwałe odbarwienia.
Odstraszacz wszy
Wszawica to w wielu środowiskach nadal temat tabu. Warto mieć świadomość, że staje się coraz powszechniejszym problemem i może dotyczyć wszystkich, bez względu na status socjoekonomiczny. Jak wiadomo - łatwiej zapobiegać, niż leczyć. Jeśli staniemy przed faktem, że w naszym najbliższym otoczeniu pojawiły się wszy, możemy zapobiegawczo sięgnąć po naszego tajnego pomocnika. Wystarczy namoczyć włosy i skórę głowy w płynie do płukania jamy ustnej, następnie nałożyć na nie czepek, reklamówkę lub ręcznik i pozostawić na około godzinę. Po tym czasie wystarczy spłukać wszystko letnią wodą, bez nakładania szamponu.
Skuteczne odkażanie szczoteczki do zębów
Czy warto używać płynu do płukania jamy ustnej do skutecznego mycia szczoteczki? Warto! Antybakteryjny płyn do płukania jamy ustnej bezwzględnie rozprawia się z zarazkami w ustach, dlatego tym bardziej można wykorzystać go do skutecznego zabicia bakterii, wirusów i grzybów znajdujących się na szczoteczce do zębów. Jak to zrobić? Należy zanurzyć główkę szczoteczki w kubku lub innym pojemniku wypełnionym płynem i pozostawić na kilka minut.
Sprzymierzeniec elektroniki
Ślady palców, brud i kurz to zmora każdego użytkownika elektroniki. Bo przecież jak oglądać filmy na ekranie telewizora, grać w grę czy pisać ze znajomymi na telefonie lub tablecie, kiedy całą powierzchnię znaczą tłuste i nieestetyczne plamy. Alkohol, czyli jeden ze składników płynu do płukania jamy ustnej, sprawi, że szybko wyczyścimy ekrany, a kurz i zanieczyszczenia nie będą osadzały się tak szybko. A to wszystko bez zbędnych smug i długiego pocierania. Zalecamy użycie miękkiej szmatki, najlepiej z mikrofibry.
Stop grzybicy
Grzybica stóp to dość powszechna choroba skóry, pojawiająca się zazwyczaj na podeszwie stopy lub w przestrzeniach między palcami. Jej uciążliwość polega na tym, że potrafi często nawracać. W ramach odpowiedniej profilaktyki warto włączyć do rytuałów pielęgnacyjnych odświeżające i antybakteryjne kąpiele. Chorobowo zmienione miejsca moczymy w przeciwgrzybicznym płynie do płukania jamy ustnej, wymieszanym z ciepłą wodą w proporcjach 1:5, przez około 30 minut. W przypadku bardziej nasilonych objawów, warto przygotować roztwór płynu do płukania ust i octu w proporcji 1:1, a następnie nasączyć nim wacik i przykładać do skóry na kilka minut maksymalnie 2-3 razy dziennie.
Zobacz również: