6 patentów na gąbki do naczyń. Zobacz, co możesz z nimi zrobić

W każdym domu można znaleźć gąbki do mycia naczyń. Są one akcesorium niezbędnym i mogącym przydać się przy codziennych porządkach. Gąbki sprawdzą się w roli pochłaniacza wilgoci czy uszczelek do okien. To dzięki ich chłonnej strukturze i chropowatej powierzchni. Poznaj niezawodne patenty z wykorzystaniem gąbek do naczyń.

Gąbki do naczyń mają sporo zastosowań
Gąbki do naczyń mają sporo zastosowań123RF/PICSEL

  • Użyj jej do pochłaniania wilgoci i uszczelniania okien.
  • Gąbka do naczyń pomoże w usunięciu zaschniętego tłuszczu z mikrofali.
  • Przedmiot ten posłuży też jako podpórka pod nadgarstek.

Uszczelnianie okien

Za pomocą gąbki do naczyń możesz uszczelnić okno. To nie tylko tania, ale również skuteczna metoda. Wystarczy, że podzielisz ją na kilka małych kawałków i umieścisz w szczelinach. By materiał miał lepszą przyczepność, zamocuj go na dwustronnej taśmie. Dzięki temu patentowi zimne powietrze nie będzie dostawać się do środka. Gąbkę możesz też wykorzystać do zabezpieczenia starych drzwi. Pamiętaj jednak, że jest to rozwiązanie doraźne i nie zastąpi pracy fachowca.

Pochłaniacz wilgoci

Gąbka sprawdzi się jako pochłaniacz wilgoci w lodówce
Gąbka sprawdzi się jako pochłaniacz wilgoci w lodówce123RF/PICSEL

Co daje włożenie gąbki do lodówki? Dzięki temu przedłużysz żywotność produktów spożywczych. Do tych najszybciej gnijących można zaliczyć owoce i warzywa. Po prostu umieść jedną lub dwie gąbki na półkach urządzenia. Wymieniaj je co tydzień, by spełniały swoją funkcję. Dłużej przechowywane zaczną brzydko pachnieć i staną się siedliskiem bakterii. By usprawnić wchłanianie wilgoci, nasyp na gąbkę trochę sody oczyszczonej. Produkt ten pozwoli na dłuższe zachowanie świeżości.

Czyszczenie mikrofali

Za pomocą gąbki do naczyń wyczyścisz również mikrofalę. Wystarczy, że nasączysz ją octem, który bez trudu rozmiękczy brud. Następnie włóż ją do urządzenia i włącz na minutę. Odczekaj chwilę, a następnie wyjmij gąbkę z mikrofali. Jeśli gąbka nie będzie się nadawać do użytku, wyrzuć ją do kosza. Talerz obrotowy umyj pod bieżącą wodą z dodatkiem płynu do naczyń. Sprzęt wyczyść wilgotną szmatką i osusz papierowymi ręcznikami.

Szorowanie butelek

Gąbka do naczyń to gadżet, który sprawdzi się podczas  sprzątania
Gąbka do naczyń to gadżet, który sprawdzi się podczas sprzątania123RF/PICSEL

W domowym zaciszu możesz samodzielnie wykonać szczotkę do czyszczenia butelek. Wystarczy, że do patyka przymocujesz kawałek gąbki. Użyj w tym celu gumki recepturki i owiń ją wkoło. Nalej do butelki trochę płynu do naczyń i umyj gadżetem jej wnętrze. Szoruj dokładnie każde zabrudzenie i płucz przedmiot z nadmiaru piany. Czynność powtórz przynajmniej dwukrotnie. Jeśli zabrudzenia nie chcą zejść, domyj butelkę w zmywarce.

Mycie żaluzji

Gąbki do naczyń użyj do czyszczenia żaluzji z kurzu. Z racji ich ułożenia, dokładne umycie sprawia kłopot. Zwykła ścierka nie jest wstanie dokładnie pozbyć się brudu. Przygotuj dwie gąbki i kuchenne szczypce. Następnie wytnij otwory w gąbkach w połowie ich grubości. Umieść w nich końcówki szczypiec i zwilż gąbkę płynem do naczyń. Na koniec umyj narzędziem zakurzone żaluzje od góry do dołu. Ta kolejność jest ważna, by nie zabrudzić wyczyszczonych obszarów.

Inne zastosowania gąbki do naczyń

Gąbka pomaga w czasie pracy biurowej
Gąbka pomaga w czasie pracy biurowej123RF/PICSEL

Przedmiot ten możesz wykorzystać również jako podkładkę pod nadgarstek w czasie pracy przy komputerze. Wiele godzin spędzonych w jeden pozycji przyczynia się do tworzenia tak zwanej cieśni nadgarstka. To schorzenie, które wywołuje ból w czasie poruszania chorą ręką. Gąbka do naczyń posłuży również jako poduszka na szpilki czy igły. Dzięki temu zawsze będą w jednym miejscu.

Polecamy:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas