Reklama

9 niezwykłych zastosowań majonezu

Majonez jest niezastąpionym dodatkiem do wielu potraw i choć zawiera dużą ilość tłuszczu i kalorii, to trudno mu się oprzeć. Nie wszyscy jednak wiedzą, że to pyszne połączenie żółtek i oleju może nam się przydać w innych sytuacjach, zupełnie nie związanych z jedzeniem. Zabrakło ci odżywki do włosów lub paznokci? A może chciałabyś, by liście twoich roślin pięknie lśniły? W każdym z tych przypadków majonez może przyjść z pomocą. Ale to nie wszystko.

Do usuwania gumy

Majonezu można użyć do usunięcia gumy przyklejonej do podłogi, stołu czy innych mebli. Nakładamy niewielką ilość majonezu na gumę, która automatycznie odklei się od podłoża, nie pozostawiając śladu.

Odżywka i peeling

Majonez doskonale spełnia rolę odżywki do włosów. Nakładaj go tak samo jak odżywkę, a twoje włosy będą lśniące, miękkie i zdrowe. Jeśli potrzebujesz peelingu do twarzy, sięgnij do lodówki i wyjmij z niej słoik majonezu. Przełóż jego niewielką ilość do miseczki i podgrzej w mikrofalówce do temperatury pokojowej. Nałóż na twarz i pozostaw na 15 minut. Po tym czasie wymasuj skórę kolistymi ruchami i spłucz wodą. Powtarzaj taki zabieg co tydzień.

Reklama

Niszczy wszy

Majonez niszczy wszy. Środki do ich usuwania produkowane są na bazie szkodliwych substancji, które mogą niszczyć włosy i podrażnić oczy, jeśli nastąpi z nimi kontakt. Zastosowanie majonezu to naturalny środek na pozbycie się wszawicy.

Manicure

Włóż opuszki palców do miseczki z majonezem i trzymaj je przez pięć minut, a następnie spłucz. W ten sposób możesz wyleczyć zadzierające się skórki.

Skąd pochodzi jego nazwa?

Istnieje wiele źródeł mówiących o pochodzeniu słowa „majonez”. Niektóre z nich podają, że słowo to pochodzi z francuskiego “moyeu”, oznaczającego żółtko jaja, które jest podstawowym składnikiem majonezu.

Usuwanie smoły

Majonez może być używany do usuwania smoły i soku z drzew, jakie często znajdujemy na samochodach. Nałóż niewielką ilość majonezu na smołę lub sok z drzewa i odczekaj chwilę. Następnie użyj wilgotnej ściereczki do wytarcia powierzchni samochodu.

Oparzenia słoneczne

Zbyt długo byłaś na słońcu? Majonez może być na to doskonałym remedium. Nałóż go na oparzoną skórę i pozostaw na jakiś czas. Złagodzi ból i schłodzi skórę.

Usuwanie śladów po kredkach

Jeśli twoje dzieci lubią robić wystawy swoich prac na ścianach domu, pozwól im na to, nie martwiąc się o ściany. Majonez doskonale usuwa ślady po kredkach. Wetrzyj majonez w miejsca śladów kredek, a następnie bezproblemowo usuń.

Czyszczenie

Majonezu używa się do czyszczenia klawiszy pianina. Może się również okazać przydatny, jeśli chcemy uzyskać piękny połysk liści u naszych roślin domowych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: majonez
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama