Reklama

Reklama

Banknot 10 zł wart tysiące? Sprawdź, czy go masz!

Niektóre banknoty, którymi posługujemy się na co dzień, mogą być warte znacznie więcej, niż myślimy. Szczegół tkwi w ich numerach seryjnych oraz w ich stanie. Sprawdź, czy jesteś posiadaczem skarbu wartego nawet kilka tysięcy złotych.

Zdarza się, że nie zdajemy sobie sprawy z rzeczywistej wartości przedmiotów, które posiadamy. Czasami korzystamy z nich każdego dnia, nie wiedząc nawet, że dysponujemy prawdziwymi skarbami. Tak może być również w przypadku banknotów. Okazuje się, że te o specjalnych numerach seryjnych mogą być warte tysiące złotych.

Zobacz też: Emeryci mogą liczyć na zastrzyk energii w 2023. Rząd szykuje niespodziankę

Reklama

Banknot 10 zł wart tysiące

Kolekcjonerzy szczególną uwagę zwracają na banknoty dziesięciozłotowe. Ten nominał bowiem, jeśli ma nietypowy numer seryjny, może być warty znacznie więcej, niż nam się wydaje. Do najcenniejszych zalicza te z kombinacją AA oraz BB, ale także te z YA lub ZA. Za takie banknoty można otrzymać nawet kilka tysięcy.

Ogromne znaczenie ma nie tylko stan tych banknotów, lecz przede wszystkim ich numer seryjny. Do najcenniejszych kombinacji cyfr zalicza się numery seryjne: 1234567 i 8765432. Na aukcjach mogą one osiągać zawrotne ceny nawet kilkunastu tysięcy złotych. Mniejszą wartość mają banknoty z numerami: 1234321, 1134311, 8175718, choć również mogą być warte więcej, niż z pozoru nam się wydaje.

"Łowcy skarbów. Kto da więcej?" na antenie telewizyjnej Czwórki

5 września na antenie telewizyjnej Czwórki ruszyła polska edycja programu "Łowcy skarbów. Kto da więcej". W prowadzonym przez Pawła Orleańskiego show, zbieracze, kolekcjonerzy i miłośnicy staroci, mogą uzyskać profesjonalną ekspertyzę i wycenę swoich okazów, a także nieźle na nich zarobić.

Ile mogą być warte skrywane w zakamarkach szaf, strychów i piwnic cacka? Czy babcine kryształy, dziadkowe monety, obrusy ciotki i porcelana wuja mają wyłącznie sentymentalną, czy może również rynkową wartość? O tym przekonacie się, oglądając program "Łowcy skarbów. Kto da więcej" na antenie Czwórki. 

Kto wie, może to właśnie ty jesteś posiadaczem banknotu o nominale 10 zł, który jest wart fortunę?

Czytaj również: Ważna informacja dla seniorów. Sprawdź, czy należą ci się dodatkowe pieniądze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dziesięć złotych | Łowcy skarbów. Kto da więcej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy