Reklama

Reklama

Emeryci mogą liczyć na zastrzyk gotówki w 2023 roku. Rząd szykuje niespodziankę

Emeryci mogą powoli zacierać ręce. Jak donosi „Gazeta Wyborcza” rząd szykuje dla nich prawdziwą niespodziankę. W 2023 roku będą mogli liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki.

14. emerytura, zgodnie z zapowiedziami rządu, miała być jednorazowym świadczeniem, wypłaconym tylko w 2021 roku. Tymczasem "czternastka" pojawiła się po raz kolejny w 2022 roku, a jak donosi "Gazeta Wyborcza" zostanie wypłacona również w 2023 roku. To jednak nie koniec niespodzianek, jakie szykuje dla emerytów rząd.

Zobacz również: Kiedy najlepiej przejść na emeryturę? Ekspert wskazuje konkretny miesiąc

Dodatkowe świadczenia dla emerytów w 2023 roku

"Gazeta Wyborcza" donosi, iż jednym z głównych punktów, jaki znajduje się w programie PiS dla emerytów jest stale wypłacana 14. emerytura. Co więcej, jak zasugerował prezydent Andrzej Duda, w 2023 roku na konta emerytów wpłynie być może również 15. emerytura.

Reklama

Jak podaje rządowe źródło "Gazety Wyborczej", 15. emerytura miałaby zostać wypłacona jednorazowo, wyłącznie w 2023 roku.

Zobacz również: Emerytury matczyne: Kto może ubiegać się o dodatkowe świadczenie? Ile wynosi?

Rekordowa waloryzacja emerytur

Co więcej, w 2023 roku emeryci mogą liczyć na wysoką waloryzację emerytur. Ta nie zależy jednak od woli rządu, a wskaźników ekonomicznych, w tym przede wszystkim inflacji. Przyjęta przed kilkoma dniami ustawa budżetowa na 2023 rok zakłada przyszłoroczną waloryzację emerytur na poziomie 13,8 proc. Będzie to jednocześnie najwyższa waloryzacja świadczeń w Polsce od 1999 roku.

Jak wylicza Business Insider, minimalne świadczenie wzrośnie o ponad 180 złotych i przekroczy 1,5 tys. złotych na rękę.

Zobacz również: Urodziłeś się w latach 1948-1969? Sprawdź, czy przysługuje ci wcześniejsza emerytura

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: emerytura | 14. emerytura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy