Reklama

Reklama

Co się wydarzy w Roku Smoka?

Kto wie, co wydarzy się w 2012 roku? Kto wygra wybory w USA? Czy nastąpi załamanie strefy euro? Mistrzowie feng shui przepowiadają, jak będzie wyglądał Rok Smoka.


Chociaż mistrz Paul Ng z Toronto twierdzi, że Rok Smoka to rok zmian na lepsze, inni specjaliści w dziedzinie astrologii nie są już tak optymistyczni. Przynajmniej w odniesieniu do zachodniej części świata.

Część astrologów przewiduje, że Rok Smoka przyniesie finansową niestabilność - przede wszystkim w Europie - i serię naturalnych katastrof.

Mistrz Anthony Cheng z Hongkongu uważa, że: - Światowa ekonomia będzie niestabilna w Roku Smoka ponieważ Europa i Stany Zjednoczone wciąż cierpią z powodu recesji.

Astrolog Peter So uważa, że pod koniec roku sytuacja w USA poprawi się, ale wykresy jakie sporządził dla Europy nie wróżą nic dobrego. - Europa nie wyjdzie z tego tak szybko, przypuszczalnie będzie się borykać z kryzysem co najmniej do 2014 roku. Ale odrodzenie gospodarki amerykańskiej będzie możliwe już w 2013 - mówi So.

Reklama

Gdzie najlepiej ujeżdżać smoka?

Kto chce ujeżdżać smoka i inwestować w 2012 roku powinien wybrać Rosję i Chiny. Peter So uważa, że na tamtejszych rynkach będzie się działo najlepiej. Ale czy powinno nas dziwić, że chiński horoskop faworyzuje Wschód?

Chang zastrzega, że niespodzianek można spodziewać się ze strony chińskiej partii komunistycznej, która w tym roku będzie miała swój 18. Zjazd i wybierze nową generację przywódców. W drugiej połowie roku ma też w Chinach wybuchnąć wielki skandal korupcyjny. Mistrz Cheng nie chce zdradzić, kto będzie zamieszany, ale zapowiada, że wiele wysoko postawionych osób może trafić za kratki.

Feng shui dla rynków kapitałowych

Wielu Chińczyków bierze tego rodzaju przepowiednie na poważnie i zgodnie z nimi podejmuje decyzje. Feng shui, starożytna nauka o przepływie energii życiowej chi, jest częścią codziennego życia Chińczyków.

Jeden z największych domów maklerskich w Hongkongu, CLSA, co roku wypuszcza Feng Shui Index, który zawiera żartobliwe przepowiednie dotyczące globalnego rynku i polityki międzynarodowej.

Aby nikt nie brał tego na poważnie CLSA przypomina, że pierwotnym celem feng shui było znalezienie odpowiedniego miejsca pochówku, a nie analizy wzlotów i upadków poszczególnych sektorów rynku kapitałowego.

Niektóre z zawartych tam prognoz są śmiałe, np. wiceprzewodniczącemu CRL Xi Jinpingowi, który jest najczęściej wymieniany jako nowy przywódca Chin, wieszczą "nowe perspektywy zawodowe".

Kto będzie prezydentem?

Astrologowie są o wiele bardziej ostrożni, jeśli chodzi o przepowiednie dotyczące polityków amerykańskich. Odmawiają podania szczegółów, np. daty urodzenia, dotyczących osoby, która wygra wybory.

- Czasem fortuna dotyczy kraju jako takiego, a nie indywidualnego prezydenta - mówi tajemniczo - Szczęście będzie znowu sprzyjało Stanom Zjednoczonym, niezależnie od tego, kto będzie prezydentem.

Czy jest się czego bać?

Pięć żywiołów wyróżnianych w chińskiej astrologii to: drewno, ogień, ziemia, metal i woda. Ten rok będzie powiązany z wodą, co może oznaczać bogactwo i pomyślność, ale może też zwiastować katastrofy, takie jak powodzie.

Podczas, gdy Chińczycy rozwijali swoje systemy geomancji i astrologii w innych częściach świata ludzie również próbowali przepowiadać przyszłość. Niektórzy wierzą, że kalendarz Majów zapowiada, mający nastąpić w tym roku, koniec świata. Mistrz Peter So nazywa jednak takie przewidywania... zbiorem przesądów.

opr. na podst. AFP

Sprawdź swój chiński horoskop!

Horoskop chiński na Rok Wodnego Smoka


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: feng shui | astrologia | Rok Smoka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy