Reklama

Co zrobić, żeby buty nie obcierały? Oto niezawodne rady podologa

Wraz z nadejściem jesiennych dni na nowo sięgniemy po botki czy kozaki. Te jednak, z uwagi na swoją budowę, lubią przysporzyć wielu problemów. Co zrobić, żeby buty nie obcierały? Oto sprawdzone rady podologów.

Obcierające buty są problemem, który zna wiele kobiet. Dlatego też wybierając obuwie, które posłuży nam przez całą jesień, a być może również zimę, powinnyśmy kierować się przede wszystkim komfortem ich użytkowania.

Wybór obuwia, które podoba nam się wizualnie, a jednocześnie nie będzie boleśnie obcierać naszych stóp, nie jest łatwym zadaniem. Podolog radzi co zrobić, aby móc cieszyć się wygodą spacerowania w trakcie jesiennych dni.

Co zrobić, żeby buty nie obcierały? Zwróć uwagę na skarpetki

Podstawą zakupu nowego jesiennego obuwia jest dokładne sprawdzenie, czy wybrane buty nie są zbyt szerokie lub zbyt ciasne.

Reklama

Przed zakupem dokładnie przymierzmy buty. Wykonajmy w nich kilka kroków i zdecydujmy, czy już na początku nie pojawiły się jakiekolwiek problemy.

Przyczyną powstawania bolesnych pęcherzy na stopach jest również nadmierna wilgoć. Dlatego też dużą uwagę powinniśmy przyłożyć do skarpetek.

Podolog radzi, aby wybierać skarpetki wykonane z wełny bądź włókien syntetycznych. Wybór grubszych skarpet może pomóc amortyzować stopy, zapobiegając jednocześnie tworzeniu się pęcherzy. Podolog podkreśla, że na rynku można znaleźć skarpety o zwiększonej gęstości lub wyściółce wzdłuż punktów nacisku, co spowoduje zmniejszenie tarcia w obszarach podatnych na obtarcia.

Zobacz również: Spać w skarpetkach czy nie? Eksperci rozwiewają wątpliwości

Co zrobić, żeby buty nie obcierały? Podolog radzi

Co więcej, wraz z zakupem nowych butów nie powinniśmy nosić ich codziennie po kilkanaście godzin. Jak twierdzi podolog, nowe obuwie powinniśmy zakładać początkowo na około 30 minut tygodniowo, z czasem wydłużając ten czas.

Podolog radzi, aby przed zakupem obuwia skonsultować się ze specjalistą. Ten może określić rodzaj stopy, stwierdzając również wszelkie możliwe nieprawidłowości - płaskostopie czy rodzaj podbicia.

Nie wszystkie buty są wykonane tak samo i oczywiście nie wszystkie stopy są takie same - mówi w rozmowie z portalem dr Wenjay Sung.

Zobacz również: Skarpetki znikają podczas prania? Wypróbuj ten trik

Co zrobić, żeby buty nie obcierały? Domowe sposoby

Nowe buty, nawet te z pozoru najwygodniejsze, mogą na początku przysporzyć wielu problemów. Na szczęście istnieje kilka domowych sposób na rozciąganie obuwia. Przede wszystkim, zgodnie z zaleceniami naszych babć, warto założyć grube, wilgotne skarpetki i włożyć obcierające pięty buty. Chodzić w nich przez około 15 minut po domu. Po kilku dniach obuwie powinno się nieco rozciągnąć.

Innym sposobem jest włożenie do butów szczelnych woreczków wypełnionych wodą i umieszczenie ich w zamrażalniku na całą noc. Woda po zamarznięciu zwiększy swoją objętość, rozszerzając obuwie.

Zobacz również: Suszysz tak pranie? "To zwiększa koszty"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: buty na jesień
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy