Reklama

Dlaczego warto stosować piwo do prania? Efekty cię zaskoczą!

Lubisz wyglądać stylowo i modnie, ale coraz częściej zauważasz, że twoje ubrania szybciej płowieją i prezentują się mało szykownie? Istnieje na to prosty sposób! Okazuje się, że wykorzystanie popularnego i łatwo dostępnego trunku może być doskonałą receptą na odzieżowe bolączki. Dowiedz się, jak wykorzystać piwo do prania i ciesz się widokiem ubrań, które odzyskują intensywne kolory.

Dlaczego ubrania wyglądają coraz gorzej?

Trzymanie się instrukcji podanych przed producenta odzieży jest podstawą konserwacji ubrań. W natłoku codziennych obowiązków często się jednak zdarza, że nie sortujemy ich precyzyjnie, a do tego stosujemy wyższą temperaturę niż zalecana. Częstotliwość prania również nie pozostaje bez znaczenia. Trudno jednak byłoby ją zmniejszyć i chodzić w pobrudzonej, nieświeżej garderobie. Do tego dochodzą mocne środki piorące, które również nie pozostają bez wpływu na włókna i barwniki.

Zastosowanie piwa do prania: Czemu to działa?

Piwo z powodzeniem można uznać za produkt, który w naturalny sposób powoduje przyciemnianie kolorów. Z jego możliwości powinny korzystać osoby, w których szafach pierwsze skrzypce grają ubrania czarne, granatowe i fioletowe. Lubisz się wyróżniać, więc na twoich półkach i wieszakach nie brakuje jaskrawej i neonowej odzieży? Prosty trik z piwem pozwoli ci odzyskać jej świeży wygląd oraz uchronić przed blaknięciem.

Reklama

Jak używać piwa do prania, by uchronić ubrania przed blaknięciem?

By odświeżyć kolor swoich ubrań, nie musisz korzystać z usług profesjonalistów czy kupować drogich detergentów. Odświeżającą kąpiel z piwem bez trudu przygotujesz w zaciszu własnej łazienki. Jak się za to zabrać?

  • Wyjmij dużą miskę.
  • Wymieszaj w niej piwo z wodą w równych proporcjach.
  • W takiej miksturze namaczaj odzież przez kilka godzin. Zadbaj o to, by materiał był zanurzony w całości.
  • Wypłucz i upierz w pralce lub ręcznie - w zależności od zaleceń producenta. Dzięki temu nie będziesz się martwić o zapach alkoholu, który mógłby nie być ani zbyt przyjemny, ani reprezentacyjny.

Jak często stosować piwo do prania? Dokładną częstotliwość dobrać zależy na podstawie tego, jak często zakładasz i pierzesz konkretną część garderoby. Zaleca się jednak, by odświeżającą kurację przeprowadzać raz na sześć-osiem tygodni.

Jak prać ciemne ubrania? O tym nie zapominaj!

Jeśli odpowiednio zadbamy o swoją odzież, będzie nam ona służyć przez długi czas. Nie chodzi o żadne skomplikowane manewry! Ciemne ubrania, które są szczególnie podatne na blaknięcie, zawsze należy prać na lewej stronie. Lepiej unikać wysokich temperatur i wybierać tryb prania delikatnego. Podczas suszenia w ogrodzie lub na balkonie, ciemne i jaskrawe ubrania nie powinny być rozwieszane w pełnym słońcu.

Polecamy:

Jak uratować czarne ubrania?

Wsyp do pralki łyżeczkę cukru. Prosty, domowy trik

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy