Reklama

Reklama

Domowa odżywka do roślin. Jak ją zrobić?

Wiele osób nie wyobraża sobie, by ich wnętrze nie było wypełnione roślinami doniczkowymi. Dlatego też ich pielęgnacja jest dla nich bardzo ważna. Istnieje przepis na domową odżywkę do roślin. To tylko dwa składniki.

By cieszyć oko pięknymi i zdrowymi roślinami w domu, należy zwrócić szczególną uwagę na ich pielęgnację. Jeśli na naszych parapetach stoją rośliny doniczkowe, to świetnie sprawdzi się domowa odżywka. 

Wiadomo, że oprócz podlewania warto także zadbać o nie w inny sposób. Z pomocą przychodzi mleko. Wystarczy wymieszać jeden litr wody i mniej więcej 120 mililitrów mleka.

Taki domowy nawóz zdecydowanie dostarczy roślinom wapnia, co korzystnie wpłynie na ich wzrost. Wapń jest istotnym makroelementem dla roślin. 

Reklama

To właśnie za jego pomocą jest m.in. regulowana odporność roślin na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodniki i choroby. Ponadto dzięki mleku kolor roślin stanie się intensywniejszy.

Taka domowa odżywka idealnie sprawdzi się w przypadku wielu roślin. Warto jednak pamiętać, by nie podlać ich za dużą ilością mleka. Efekt będzie odwrotny do zamierzonego. 

Ponadto mleczny nawóz może nie spodobać się roślinom, które preferują kwaśne podłoże. Taką domową odżywkę powinny polubić bluszcze i paprocie. 

Czytaj więcej:

Kwiaty doniczkowe, które kwitną cały rok. Ozdoba domu!

Co z domowymi roślinami, gdy jesteś na urlopie?

Włóż skórkę po cytrynie do zmywarki. Co się stanie?

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowa pielęgnacja roślin doniczkowych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy