Reklama

Reklama

Domowy sposób na rozjaśnienie płytki paznokcia. Remedium masz w domu

Zażółcone paznokcie nie wyglądają estetycznie, jednak z tym problemem boryka się wiele kobiet. Jest jednak pewien prosty i domowy sposób, dzięki któremu można poradzić sobie z przebarwieniami i rozjaśnić płytkę paznokcia.

Żółty kolor na paznokciach może mieć wiele przyczyn. Wśród nich znajduje się chociażby obieranie pomarańczy bez rękawiczek, malowanie paznokci ciemnym lakierem bez użycia bazy, palenie papierosów czy przyjmowanie niektórych leków. Pod warunkiem, że przyczyna żółtych paznokci nie tkwi w chorobie lub przyjmowaniu leków, można w prosty sposób przywrócić im naturalny kolor i blask. Pomóc może produkt, który każda z nas ma w swoim domu.

Czytaj również: Kosztuje w aptece 4 zł, a działa cuda. Szczelnie wypełnia wszelkie zmarszczki i bruzdy

Reklama

Czyszczenie żółtych paznokci z pomocą pasty do zębów

Okazuje się, że pasta do zębów ma swoje zastosowanie nie tylko w dbaniu o nasz zdrowy uśmiech czy odświeżaniu biżuterii. Doskonale sprawdzi się również jako środek przywracający naturalny kolor paznokciom. Zawiera ona bowiem substancje czyszczące, które radzą sobie nie tylko z osadem na zębach, ale świetnie sprawdzi się również pomoc przy wybieleniu pożółkłych płytek paznokci.

Aby usunąć nieestetyczne, żółte przebarwienia, na płatek kosmetyczny lub nieużywaną szczoteczkę do zębów nałóż pastę i pocieraj nią paznokcie. Po kilku minutach umyj je ciepłą wodą, a na koniec na wyczyszczone płytki nałóż odżywkę, wmasuj kroplę oliwy z oliwek lub niezastąpiony olejek rycynowy.

Czytaj też: Co oznacza linia życia?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy