Reklama

Reklama

Egzamin ósmoklasisty: Tego nie wolno robić na egzaminie!

Już 24 maja, we wtorek rozpocznie się egzamin ósmoklasisty. Uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej będą musieli wykazać się wiedzą z zakresu języka polskiego, matematyki oraz języka obcego, na przykład angielskiego. Przyda się im także wiedza na temat zasad, obowiązujących na sali egzaminacyjnej - muszą bowiem wiedzieć, jakich zachowań unikać, by nie przekreślić swoich szans na dalszą edukację.

W tym roku egzamin ósmoklasisty rozpocznie się 24 maja, a uczniowie zmierzą się tego dnia z językiem polskim. Dzień później ósmoklasiści napiszą sprawdzian z matematyki, a 26 maja z języka angielskiego. Wszystkie egzaminy rozpoczną się o godzinie 9.00. 

Jeżeli uczeń z jakiś ważnych powodów nie będzie mógł podejść do testu w pierwszym terminie, może skorzystać z dodatkowego harmonogramu i podejść do egzaminów w czerwcu:

Reklama

  • 13 czerwca 2022 (poniedziałek) godz. 9.00 - egzamin z języka polskiego
  • 14 czerwca 2022 (wtorek) godz. 9.00 - egzamin z  matematyki
  • 15 czerwca (środa) godz. 9.00 - egzamin z języka obcego 

Egzamin ósmoklasisty - co wziąć z sobą?

By napisać egzamin ósmoklasisty, każdy uczeń musi okazać legitymację szkolną. Do sali egzaminacyjnej może wnieść także pióro z czarnym wkładem oraz linijkę na egzamin z matematyki. Na egzaminie z języka polskiego i języka obcego nie będzie można korzystać ze słowników! 

W tym miejscu warto też dodać, jakich przedmiotów uczeń nie może wnieść na salę egzaminacyjną. Należą do nich:

  • telefon komórkowy
  • książki, pomoce naukowe, słowniki, zeszyty
  • maskotki, amulety i przedmioty przynoszące szczęście
  • odtwarzacze muzyki, smartwatche i inne sprzęty elektroniczne

Tego nie wolno robić na egzaminie ósmoklasisty. Konsekwencje mogą być poważne!

Zanim uczniowie zmierzą się z zadaniami egzaminacyjnymi, powinni zaznajomić się z zasadami, panującymi na sali. Nieprzestrzeganie tych zasad może wiązać się bowiem dla nich nawet z unieważnieniem egzaminu! 

Na sali egzaminacyjnej nie wolno "ściągać", korzystać z niedozwolonych pomocy naukowych oraz rozmawiać i kontaktować się z innymi uczniami. Lepiej nie posiadać także przy sobie żadnej z rzeczy spoza listy materiałów dozwolonych - osoba posiadająca takie przedmioty musi liczyć się z tym, że zostanie wyproszona z sali, a jej egzamin z danego przedmiotu zostanie unieważniony.

Zobacz również:

Najgorszy termin na wakacje w tym roku. Nie planuj wtedy urlopu! 

Część produktów marki Kinder wycofana. Powodem salmonella! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: egzamin ósmoklasisty | egzamin ósmoklasisty 2022 | egzamin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy