Reklama

Reklama

Jak pozbyć się szczurów? Popularny owoc sprawi, że uciekną w popłochu!

Zimą szczury coraz śmielej i chętniej podchodzą pod zabudowania, w poszukiwaniu jedzenia i schronienia. Choć w większości tych miejsc czekają na nie przygotowane wcześniej pułapki, to są to sprytne i mądre gryzonie, które nauczyły się je obchodzić. Jest jednak jeden, naturalny i bezpieczny sposób, który pozwoli nam pozbyć się ich raz na zawsze!

Zimą, zarówno niegroźne małe myszki jak i większe, budzące często strach i obrzydzenie szczury szukają ciepłego schronienia w naszych piwnicach, śmietnikach, a nawet na strychach. Choć zarówno szczury wędrowne jak i śniade są z zasady mało agresywne i boją się ludzi, to przyparte do muru i zaniepokojone mogą bronić się poprzez atak. Rzucają się wtedy na człowieka i mogą dotkliwie pogryźć dłonie, a nawet okolice twarzy! 

Dobrym sposobem na odstraszenie szczurów i powiadomienie ich o naszej obecności jest po prostu robienie hałasu. Szczury lubą ciszę i spokój i na pewno nie będą zapędzać się w głośne miejsca, pełne ludzi. Mimo to, szczury nauczyły się już jednak żyć obok człowieka i coraz częściej potrafią być prawdziwym utrapieniem. Jak pozbyć się ich raz na zawsze? 

Reklama

Zobacz również: Postaw te roślinę we wszystkich pokojach. Pająki i insekty uciekną w popłochu! 

Jak pozbyć się szczurów? Sprawdzony, naturalny sposób!

Szczury to szkodniki. Poza tym, że mogą być agresywne i roznoszą niebezpieczne choroby, to są także prawdziwymi "psujami". Szczury chętnie przegryzają kable, niszczą urządzenia oraz samochody - nie dziwi więc fakt, że niezależnie od pory roku, na osiedlach, w piwnicach i na strychach rozkładane są pułapki na szczury oraz mocno żrące, chemiczne substancje. Możemy jednak raz na zawsze pozbyć się tych gryzoni w bardziej humanitarny i całkowicie naturalny sposób! 

Sprawdzonym, dość zaskakującym sposobem na pozbycie się szczurów jest... zaserwowanie im cytryny. Szczury dosłownie nienawidzą jej zapachu i, gdy tylko go poczują, uciekają w popłochu. 

Jak przygotować pułapkę na szczury? 

By przygotować cytrusową pułapkę na szczury i pozbyć się ich raz na zawsze, wystarczy pokroić owoc na ćwiartki i rozłożyć go w miejscach, gdzie szczury najchętniej rezydują. Teraz, gdy tylko poczują zapach cytrusów, uciekną w popłochu! 

Szczury nie przepadają także za zapachem czosnku i olejku miętowego - te produkty również warto rozłożyć w miejscach, gdzie pojawiają się najczęściej. 

Zobacz również:

Rozłóż w domu! Żaden szczur się nie przeciśnie! 


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy