Reklama

Jak samemu zrobić zimowy płyn do spryskiwaczy?

W niektórych częściach Polski sypnęło śniegiem, a temperatura spadła do poziomu poniżej zera. Oznacza to jedno: zima powoli dociera do naszego kraju. Szczególnie muszą pamiętać o tym kierowcy. Dbając o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg, powinni przygotować swoje pojazdy do nadchodzących warunków atmosferycznych i wymienić w samochodzie m.in. płyn do spryskiwaczy. Co, gdy nie mamy go pod ręką? Zimowy płyn do spryskiwaczy sami możemy zrobić w domu.

Wymiana opon na zimowe, zadbanie o odpowiedni stan naładowania akumulatora, zaaplikowanie zimowego płynu do spryskiwaczy, który nie zamarza w ujemnych temperaturach - to podstawowe czynności, które czekają każdego kierowcę przed sezonem zimowym.

Czyste szyby w aucie to jeden z priorytetów bezpiecznego podróżowania, zwłaszcza kiedy mowa o jeździe samochodem w zimowych warunkach. Padający śnieg z deszczem czy błoto pośniegowe mogą znacząco utrudnić odpowiednią widoczność kierowcy podczas prowadzenia pojazdu. Wlanie do zbiornika zimowego płynu do spryskiwaczy może uchronić nas od wielu nieprzyjemnych zdarzeń na drodze, dlatego warto zawczasu zadbać o jego uzupełnienie.

Reklama

Czasami jednak zdarzają się sytuacje, kiedy najbliższy punkt, w którym możemy nabyć płyn, oddalony jest o wiele kilometrów, a zamarznięta lub zabrudzona przednia szyba samochodu uniemożliwia poruszanie się nim po drodze. W takim przypadku nie trzeba załamywać rąk. Zimowy płyn do spryskiwaczy bez problemu zrobisz w swoim domu.

Czytaj także: Nigdy nie rób tego w mroźne dni. To niebezpieczne!

Jak zrobić zimowy płyn do spryskiwaczy?

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że płyn do spryskiwaczy na zimę nie może zamarzać podczas ujemnych temperatur, bo w przeciwnym razie nie spełni swojej funkcji. W tym celu niezbędny jest alkohol.

Do czystego naczynia lub pojemnika po zużytym płynie do spryskiwaczy wlewamy wodę, a następnie aplikujemy niewielką ilość płynu do naczyń (mniej więcej jedną łyżeczkę). Całość uzupełniamy octem (100 ml) i jedną szklanką alkoholu izopropylowego. Na koniec wszystko dokładnie mieszamy. Tak przyrządzoną miksturę możemy wlać do zbiornika przeznaczonego na płyn do spryskiwaczy

Zobacz również: Powody, dla których warto nosić czapkę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zima | zimowy płyn do spryskiwaczy domowej roboty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy