Reklama

Reklama

Jak szybko odmrozić auto? O tym pamiętaj!

W ostatnich dniach niektóre regiony Polski borykały się z intensywnymi opadami śniegu. Zimą szczególnie uciążliwym dla kierowców problemem jest zamarzanie szyb, a niekiedy także przymarzanie drzwi pojazdów. Przed nami najzimniejsze miesiące w roku. Warto więc zapoznać się ze sprawdzonymi sposobami na to, jak szybko poradzić sobie z zamarzniętymi szybami.

Skrobaczka: na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Czasami proste sposoby bywają najskuteczniejsze. Dlatego właśnie zimą w każdym pojeździe powinny znaleźć się: zmiotka i skrobaczka. Dzięki tym narzędziom możemy w szybki sposób rozprawić się z lodem i śniegiem, który pokrywa szyby. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu skrobaczki?

Skrobaczki do szyb są stosunkowo tanie - zazwyczaj kosztują od kilku do maksymalnie kilkudziesięciu złotych. Chociaż niska cena kusi, nie warto decydować się na najtańsze skrobaczki wykonane z materiałów niskiej jakości. Trwałość w przypadku tego narzędzia jest niezwykle ważna. Nie chcemy przecież, aby skrobaczka złamała się w trakcie odśnieżania pojazdu.

Reklama

Wybierając skrobaczkę warto zdecydować się na tę, która posiada możliwie największą powierzchnię czyszczącą. Dzięki temu zaoszczędzimy czas.

Odmrażacz: kup lub wykonaj samodzielnie

Skrobaczka to jednak nie wszystko, co powinniśmy wozić ze sobą w samochodzie zimą. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele specyfików, które mają za zadanie ułatwić nam pracę i pomóc w rozmrażaniu szyb pojazdów. 

Odmrażacze w sprayu są przydatne, ponieważ dzięki nim możemy usunąć lód z trudnodostępnych miejsc i wrażliwych mechanizmów aut. Zamarzające drzwi i zamki to niestety częsty problem.

Odmrażacz można również wykonać samodzielnie, korzystając z ogólnodostępnych produktów. Wystarczy, że wymieszamy dużą ilość octu z wodą. Mikstura powinna uporać się z lodem.

Chroń szyby: wystarczy koc

Zdrapywanie lodu z szyb nie należy do przyjemnych i lubianych czynności. Właśnie dlatego, zostawiając pojazd na dłużej, warto dokładnie go zabezpieczyć. 

Można w tym celu zaopatrzyć się w profesjonalne nakładki i maty. Równie skuteczne będą jednak koce i ręczniki. Jeśli na noc okryjemy szyby materiałem, rano nie będziemy musieli czyścić ich z lodu. 

***

Przeczytaj również: 

Alarmujące dane z Podhala. Co dalej z sezonem?

Małgorzata Socha pokazała męża! Poszli na randkę

Jak utrzymać ciepło w domu? Dzięki tym sposobom nie zmarzniesz!

Zobacz również: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: śnieg | zamarznięte szyby w samochodzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy