Jak szybko odmrozić auto? O tym pamiętaj!

W ostatnich dniach niektóre regiony Polski borykały się z intensywnymi opadami śniegu. Zimą szczególnie uciążliwym dla kierowców problemem jest zamarzanie szyb, a niekiedy także przymarzanie drzwi pojazdów. Przed nami najzimniejsze miesiące w roku. Warto więc zapoznać się ze sprawdzonymi sposobami na to, jak szybko poradzić sobie z zamarzniętymi szybami.

Zamarznięte szyby? Jak szybko się z nimi uporać?
Zamarznięte szyby? Jak szybko się z nimi uporać? 123RF/PICSEL

Skrobaczka: na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Czasami proste sposoby bywają najskuteczniejsze. Dlatego właśnie zimą w każdym pojeździe powinny znaleźć się: zmiotka i skrobaczka. Dzięki tym narzędziom możemy w szybki sposób rozprawić się z lodem i śniegiem, który pokrywa szyby. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu skrobaczki?

Skrobaczki do szyb są stosunkowo tanie - zazwyczaj kosztują od kilku do maksymalnie kilkudziesięciu złotych. Chociaż niska cena kusi, nie warto decydować się na najtańsze skrobaczki wykonane z materiałów niskiej jakości. Trwałość w przypadku tego narzędzia jest niezwykle ważna. Nie chcemy przecież, aby skrobaczka złamała się w trakcie odśnieżania pojazdu.

Wybierając skrobaczkę warto zdecydować się na tę, która posiada możliwie największą powierzchnię czyszczącą. Dzięki temu zaoszczędzimy czas.

Odmrażacz: kup lub wykonaj samodzielnie

Skrobaczka to jednak nie wszystko, co powinniśmy wozić ze sobą w samochodzie zimą. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele specyfików, które mają za zadanie ułatwić nam pracę i pomóc w rozmrażaniu szyb pojazdów.

Odmrażacze w sprayu są przydatne, ponieważ dzięki nim możemy usunąć lód z trudnodostępnych miejsc i wrażliwych mechanizmów aut. Zamarzające drzwi i zamki to niestety częsty problem.

Odmrażacz można również wykonać samodzielnie, korzystając z ogólnodostępnych produktów. Wystarczy, że wymieszamy dużą ilość octu z wodą. Mikstura powinna uporać się z lodem.

Chroń szyby: wystarczy koc

Zdrapywanie lodu z szyb nie należy do przyjemnych i lubianych czynności. Właśnie dlatego, zostawiając pojazd na dłużej, warto dokładnie go zabezpieczyć.

Można w tym celu zaopatrzyć się w profesjonalne nakładki i maty. Równie skuteczne będą jednak koce i ręczniki. Jeśli na noc okryjemy szyby materiałem, rano nie będziemy musieli czyścić ich z lodu.

Odmrażacze w sprayu są przydatne, ponieważ dzięki nim możemy usunąć lód z trudnodostępnych miejsc
Odmrażacze w sprayu są przydatne, ponieważ dzięki nim możemy usunąć lód z trudnodostępnych miejsc 123RF/PICSEL

***

Zobacz również: 

Alesandra Kurzak z córką w ,,Demakijażu" o relacjach rodzinnychPolsat Cafe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}